Estonian Air peatas terroriohu tõttu osa lende kolmeks päevaks

26. september 2001, 08:11

Estonian Air katkestab Ameerika Ühendriikidele tehtud terrorirünnakute mõjul tänasest kolmeks päevaks osa oma lendudest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Täna jääb ära kümme Tallinnast ja välismaa sihtkohtadest väljuvat lendu. Neile lendudele pileti ostnud reisijatele tagastab Estonian Air raha.

Välismaalt saabuvad reisijad toimetab Estonian Air Eestisse teiste lennukompaniide reisidega. Homsete ja reedeste lendude kohta eile hilisõhtuks täpne teave puudus.

Eile kell 20.45 Stockholmist saabunud Estonian Airi lennuki piloodid ja stjuardessid kuulsid lennukompanii lendude ärajäämisest raadiost.

?Praegu ei tea me veel midagi täpsemalt,? ütles lennuki II piloot Tarmo Uusmaa. ?Ma ei tea, kas meid ootab ees kolm vaba päeva või mitte.?

?Lendude ärajäämise põhjus on selles, et kindlustusfirmad ei paku enam piisavat kindlustuskatet sõja või terroriaktist tulenevate kahjude hüvitamiseks,? ütles Estonian Airi pressiesindaja Raimond Made.

Estonian Airi ühe omaniku, Taani Maersk Airi toel saab Estonian Air jätkata osalist lennutegevust liisitud lennukitega. Teavet ajutise lennuplaani kohta, mis kehtib 26.-28. septembrini, saab Estonian Airi infotelefonilt 6401 126 ja Estonian Airi koduleheküljelt www.estonian-air.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing