Küsimused konverentsil. Vastab Meelis Kukk

27. september 2001, 00:00

Viisnurk on kaua aega eksportinud oma toodangut. Oskate hinnata, milline on Eestis ekspordi olukord viimastel aastatel ja mis hakkab ekspordiga juhtuma?
Eesti ekspordi maht on kasvanud. See tendents ilmselt jätkub. Turuosa eksportturgudel on kätte võideldud nende käest, kes neil turgudel on traditsiooniliselt kohal olnud. Määravaks on olnud Eesti ettevõtjate oskus ja tahtmine seada eesmärke ning oskus konkurentsivõimeliselt käituda. Ma ei näe tänast olukorda ja ka tulevikku tumedates toonides.

Mainisite 500 kroonist palgakasvu järgmisel aastal. Kuidas te selle saavutate, kas marginaal kasvab või langeb? Mis on kasvu alus?
Kasvu allikas on Viisnurgale tootmismahu kasv. Tõenäoliselt järgmisel aastal teatud tegevusvaldkondades meie marginaalid vähenevad, kuid ärikasumi taset tahame säilitada tänasel tasemel.

Poest ostame plastsuuski, kööki ostame plastmööblit. Kuivõrd on puit konkurentsivõimeline tooraine? Kuidas puidu konkurentsivõimet parandada?
Puit kui looduslik materjal ei kao kuhugi. Puit on toorainena väga konkurentsivõimeline. Puidus on koos omaduste kompleks, mida tehnilised materjalid ühe või teise omaduse osas ületavad. Kuid mitte tervikuna.

Puittooted jäävad turgudele, kuid puidu puhul on tegemist piiratud ressursiga, pealegi on selle töötlemine kallis.

Puidu kasutust saab tõhustada, kui puittoodete omadusi paremini teadvustada. Eestis kasutatakse puitu Soomega võrreldes kolm korda vähem. Soomes on läbi viidud vastavad kampaaniad, Eestis seda alles hakatakse tegema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing