Meelelahutusäri tähendab suurt raha ja suuri unistusi

27. september 2001, 00:00

2001. aastal on valminud või valmimas kolm suurt meelelahutusobjekti ? 11 saaliga kobarkino, Lilleküla jalgpallistaadion ja peatselt avatav Saku Suurhall.

Soomlastele kuuluv Coca-Cola Plaza kobarkino läks maksma 100 miljonit krooni ning märtsis avatud kinol on suurejooneline plaan näidata aasta lõpuks filme 700 000 inimesele. Juuli keskpaigaks oli kinost läbi käinud juba 350 000 inimest, nii et 700 000 inimest ei tundugi enam kuigi utoopiline plaan. Kino käibeks võib ennustada aasta lõpuks 70 miljonit krooni, kui arvestada piletihinnaks 100 krooni.

Lilleküla jalgpallistaadion maksis 170 miljonit krooni. Staadioni ehitamise initsiaator ja Eesti jalgpalli isaks nimetatud Aivar Pohlak tahab uue staadioni abil tõsta Eesti jalgpalliriigiks, samuti saab staadionil lisaks jalgpallivõistlustele korraldada ka meelelahutusüritusi.

Oktoobris valmivasse Saku Suurhalli mahub 10 000 inimest. Suurejoonelise kontserdipaiga ehitamine maksis 180 miljonit krooni. Hallis peaks plaanide kohaselt toimuma iga paari päeva järel üritus ? messid, kontserdid, spordiüritused, kokku 100 sündmust aastas. Saku Suurhallile on esimene suurem väljakutse Eurovisiooni lauluvõistlus.

Suured lootused 2001. aastaks on kasiinodel. Näiteks suurim kasiinokett Olympic Casino Group plaanib tänavuseks kasumiks 70 ja käibeks 261 miljonit krooni.

Kontserdikorraldajad aga vaidlevad Eesti Autorite Ühinguga, kes nõuab autoritasusid nii Rebaste BDG-lt kui ka Lauri Laubre Fix Comilt. Mõlema firma juhid väidavad, et ei pea Eesti Autorite Ühingule maksma, kuna neil on leping Balti Autorite Ühinguga.

Järgmine aasta kujuneb kontsertide ja teatrietenduste korraldajatele keeruliseks, sest erafirmadele hakkab ürituste piletitelt kehtima 18-line käibemaksumäär. Praegu on kontserdi- ja teatripiletid käibemaksuvabad. Suuremad kontserdikorraldajad ongi ähvardanud, et edaspidi tuleb eestlastel maailmanimega staaride esinemist hakata Riias kuulamas käima, sest seal kehtib jätkuvalt 0-line käibemaksumäär.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing