Õhtuks koju

Heidit Kaio 27. september 2001, 00:00

Järjekorras piletivahetust ootavad inimesed seisavad kannatlikult, isegi leplikult, justnagu oleks nad arvestanud sellega, et praegusel ajal lennukiga sõites tuleb valmis olla teele jäävasse pilvelõhkujasse sissekihutamisega ja lennu tühistamine pole kõige hullem, mis võib juhtuda.

Kohvrit järjekorras jalaga ees lükkavad ootajad võtavad seda enesestmõistetavalt, et teises maailma otsas kahe torni kokkukukkumine mõjutab ühel päeval otseselt nende elu.

Mõni üksik, kes polnud Estonian Airi lendude ära jäämisest kuulnud, katsub tüli üles kiskuda. Ametnikud, kes ise on ilmselt mõnevõrra tüdinud, süttivad kergesti. Vormis neiu on esimese ettejuhtuva tülinorija peale äge: ?Eile päev otsa raadios ja televiisoris teatati, et lennud jäävad ära.? Reisija paneb vastu: ?Keegi ei saa sundida mind õhtul telekat vaatama. Hommikul raadio kahes küll midagi ei öeldud.?

Tallinna lennujaamas pole kunagi suurt sagimist, ka seekord mitte, on vaid vaikne järjekord, iseloomulik ventilaatorite suhin ja sinised ekraanid, millele ilmub lennusihtkohtade järel kiri ?tühistatud/cancelled?.

Rohkem kui sajale reisijale peavad leti taga töötavad Estonian Airi neiud leidma võimaluse koju saamiseks. Teist sama palju reisijaid tahab mitmelt poolt Euroopast Eestisse pääseda. ?Õnneks pole reisid, mis täna ära jäävad, kunagi olnud hästi väljamüüdud,? seletab Estonian Airi rinnasilti kandev meesametnik. ?Kiiev ? viisteist inimest, Hamburg ? kolmkümmend?,? loetleb ta kolmapäevaks lennukipileti ostnud inimeste hulka.

Alles reedest saab jälle lennata Eestist otse Londonisse, Hamburgi, Kiievisse, Riiga ja Moskvasse. Seni peab sihtkohta jõudmiseks enamik reisijaid aega parajaks istuma veel mõnel Euroopa lennuväljal, näiteks Stockholmis, Kopenhaagenis või Vilniuses.

?Kui ma lähen Kopenhaageni kaudu, siis ma jõuan liiga hilja Hamburgi. Ma pean sealt veel kaks tundi rongiga sõitma. Mul pole lapsele nii palju toitu ja mähkmeid kaasas,? õiendab ema, kel on süles 11kuune tüdruk. ?Lapsega emale peame midagi muud leidma,? ütleb vormis naisametnik.

?Iga kord on mingi jama Estonian Airiga. See on juba kolmas kord,? on lapsega ema rahulolematu. ?Ähh, kõigil juhtub, tähtis on, kuidas see lahendatakse,? ütleb keegi kogenud reisija.

Eile peatas Estonian Air lennud oma lennukitega kolmeks päevaks, sest kindlustusfirmad ei paku enam piisavat kindlustuskatet sõjast või terroriaktist tuleneva kahju hüvitamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing