Pro Kapitali kodusõda

Peeter Raidla 27. september 2001, 00:00

11. juulil esitab Pro Kapital keskkriminaalpolitseile avalduse kriminaalasja algatamiseks Ilona Saari tegevuse suhtes.

Preatoni süüdistab Saarit selles, et too oli nõukogu nõusolekuta ja teistelt juhatuse liikmetelt volitusi omamata ostnud Pro Kapital Grupi omandusse kinnistud aadressil Logi 8 ja 10, mille eest tasuti OÜ-le Hansameister 67 864 000 krooni.

Börsiteates selgitati, et Tallinna linn oli need kinnistud 50 miljoni kroonise alghinnaga müüki pannud juba jaanuaris ning tookord oli Pro Kapital Grupp otsustanud enampakkumisel mitte osaleda. Et alghind kajastaski kinnistute turuväärtust, siis tekitas Saari selle tehinguga Pro Kapitalile üle 17,8 miljoni krooni kahju.

Hiljem selgub, et Hansameister kuulub Ilona Saari elukaaslasele Robert Silajevile, kes oli kinnistud ostnudki linnalt 50 mln krooniga.

Preatoni avalduse põhjal korraldab politsei Saari kodus läbiotsimise.

24. juulil, kui Äripäevas olid kõlanud süüdistused Pro Kapitali kinnisvaratehingutes seotud isikute (ehk Preatoni ja tema lähedaste) vastu, valas Preatoni Aivar Pihlaku vahendusel kõik need süüdistused Saari kaela, kes polevat börsi mitmest tehingust õigel ajal teatanud või oli neist üldse teatamata jätnud.

Vastukäigu teeb ka Saari, esitades kaitsepolitseile avalduse kriminaalmenetluse algatamiseks Preatoni suhtes, kes olevat talle teinud tapmisähvardusi. Juuli lõpul jõuab kapo siiski otsusele, et menetlust ei algatata.

24. augustil lõpetas keskkriminaalpolitsei menetluse ka Saari suhtes, viidates kuriteo koosseisu puudumisele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing