Raha jäljed viivad Liechtensteini

Inno Tähismaa 27. september 2001, 00:00

Administral Anstalti poolt on Preatoni firmade esindajaks advokaat, õigusteaduste doktor Peter Sprenger, kes on tähtsuselt kolmas mees riigis, vabariiklaste partei fraktsiooni juht parlamendis.

Sprenger peab värske seadusemuudatuse järgi olema teadlik, kes on tema hallatavate firmade tegelikud omanikud. Mees kuulis aga paar nädalat tagasi Äripäevalt üllatusega Preatoniga seotud ettevõtete probleemidest Eestis ning tunnistas, et Preatoni firmade arvetel liigub sadu miljoneid dollareid aastas.

Kokku on Sprenger enam kui 2000 ettevõtte president. Temasuguseid advokaate on Liechtensteinis mitukümmend. Kokku on 28 000 elanikuga Liechtensteinis registreeritud 470 000 ettevõtet.

Preatoniga seotud Liechtensteini firmade presidendina figureerib itaallane Renato Bullani, kes ei soovinud Äripäevale kommentaare anda.

Kolmas nimi, kes Preatoniga seotud dokumentidest läbi käib, on itaallane Marco Del Curto, kes kogus Eestis 1990ndate keskel tuntust kui Paldiskisse rajatava internetikasiino EuroLotto juht.

Suurejooneliselt Liechtensteinis Vaduzis alanud projekt lõppes 1999. aastal Eesti valitsuse vastuseisuga vaatamata sellele, et projekti taga olid vennad Jaak ja Peep Aaviksoo.

Ametlikult kinnitamata andmetel oli projekti taga ka Preatoni, kes kutsus hiljuti Del Curto juhtima oma kaamelihaiglat, mille Preatoni pidi rajama Egiptusesse, et saada kohalikult sultanilt luba turismikeskuse ehitamiseks Punase mere äärsesse Sharm el Sheikhi kuurorti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing