EPL: uus seadus annab rohkem julgust ettevõtluseks

27. september 2001, 08:10

Eile käigult lepingute ja lepinguväliste kohustuste seaduseks ümber nimetatud võlaõigusseadus ei ole seadus, mille jõustumist kõik meist päevapealt ja väga selgelt oma igapäevaelus tunneksid, sellest hoolimata on tegu seadusega, mille tähtsust on võimatu alahinnata ? ta reguleerib suurt hulka lepingulisi suhteid, põhiliselt tarbija ja teenusepakkuja vahelisi, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Uuest seadusest saame kasu igal tasandil. Tarbijal tekib võimalus taganeda lepingutest, mis talle ootamatutes olukordades, nagu koduuksel või reklaamiüritustel, peale on surutud.

Samuti tekivad tarbijal paremad võimalused enda kaitsmiseks ka tüüplepingute puhul ? nagu sõidupileti või reisikindlustuse tingimused, kuhu müüja on võib olla mõne absurdse klausli sisse kirjutanud. Lepingusuhteid täpsustavaid sätteid mahub rohkem kui tuhandest paragrahvist koosnevasse seadusse veelgi.

Teiseks aitab lepingute ja lepinguväliste kohustuste seadus Eestil liikuda edasi Euroopa Liidu liikmestaatuse poole, sest just see seadus puudutab mitut läbirääkimiste peatükki. Eesti euroläbirääkijad on korduvalt märkinud, et kui riigikogu seadust enne aasta lõppu vastu ei võta, saab sellest eurointegratsiooni kõige suurem pidur.

Kolmandaks, hästi reguleeritud lepingulised ja omandisuhted on rahvaste rikkuse alus. Kui vastavad seadused on korras, siis petturite mängumaa on väiksem ning inimesed saavad julgemalt äri ajada ja vara koguda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing