Lufthansa tõstab hinda 10%

27. september 2001, 12:12

Euroopa teine suurem lennufirma Lufthansa teatas täna, et tõstab tõenäoliselt hindu 10 protsendi võrra suurenenud kindlustus- ja turvakulutsute tõttu, edastab FTMarketWatch.

'Me peame arvestama umbes 25 protsendi võrra suurenenud kulutustega turvalisuse tagamiseks ning kümnekordseks tõusnud kindlustuspreemiatega,' lausus Lufthansa reisijateenuste juht Wolfgang Mayrhuber ajalehele Süddeutche Zeitung.

Samal ajal kui nõudluse vähenemine sunnib lennufirmasid koondama ligi 100 000 töötajat loodab Lufthansa saavutada normaalse käibe. Kulusid loodab lennufirma kokku hoida ületunnitöö lõpetamise ning väiksemate lennukite kasutamisega.

Mayrhuber lausus, et on selliste riiklike toetuste vastu nagu USAs lennufirmadele jagatakse lisades, et firma kaotas terrorirünnaku päeval toimunud lennuliinide ümbersuunamise ning järgnenud tellimuste äraütlemise tõttu 80 miljonit eurot (1,3 miljardit krooni).

'Oktoobrikuu broneeringud on eelmise aasta sama ajaga võrreldes langenud 34%, novembrikuu broneeringud 10% ja detsembrikuu broneeringud 30%, ' lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing