Tallinn alustab uut sundvõõrandamist

27. september 2001, 08:12

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus algatas mitu korda põlenud ja narkomaanide hõivatud puitelamu sundvõõrandamist selle omanikelt, kes pole nõudmistest hoolimata midagi teinud maja korrashoiuks ja säilimiseks, kirjutab Postimees.

?Omanikud pole kuue aasta jooksul huvitunud oma varast ega teinud midagi selle säilimiseks ja korrashoiuks,? ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Tõnu Heidov Niine tn 1/Põhja pst 13 asuva lagunenud puitmaja kohta. ?Hoone on muutunud elamiskõlbmatuks, aknad ja uksed purud, sisemus lõhutud ja lagastatud.?

Linnaosa andmeil on maja asustatud narkomaanide, alaealiste toksikomaanide ja asotsiaalsete isikutega. Hoones on olnud korduvalt põlengud, viimati 6. septembri öösel.

Põlengute oht on eriti suur talvekuudel, mil kodutud tühjadesse majadesse tungivad ja seal sooja saamiseks tuld teevad.

Heidov nentis, et tule- ja avariiohtlik hoone ohustab ümbruskonna puitelamute elanikke ja nende vara. Niine 1/Põhja 13 omanikud põhjendavad maja hooletussejätmist rahanappuse ja suutmatusega sellele ostjat leida.

Heidovi sõnul on linnaosa ametnikud korduvalt juhtinud omanike tähelepanu vajadusele hoone korda teha, kuid sellele pole reageeritud. ?Ükskord sai mõõt täis,? lisas linnaosavanem.

Maja said 1994. aastal tagasi Henno Tikko ja Tiio Sütt, praegu on selle omanikud Lõuna-Eestis elavad Carmen Tikko, Jaak Tikko ja Tiio Sütt. Hoone juurde kuuluvat krunti pole omanikele tagastatud, sest nood pole esitanud linnale asjakohast taotlust.

Heidovi andmeil plaanib linnaosa veel kümne halvas korras oleva hoone sundvõõrandamist, kuid esmalt tahetakse üks protsess lõpule viia, et veenduda seaduse toimimises. Linna tellitud hindamise järgi on sundvõõrandamisele mineva hoone väärtus 150 000 krooni, mis tuleks omanikule võõrandamisel tasuda.

Seni pole Eestis läbi viidud ühtegi sundvõõrandamist ning Põhja-Tallinna põlemisohus maja võib saada pretsedendiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing