Jälle Jazzkaar

28. september 2001, 00:00

Jazzkaare sügishooaeg pakub kuulajaile seitse kontserti oktoobri-novembri pikkadel õhtutel. Oktoobrikuu alustuseks kogunevad muusikud ja publik kolmapäeval Von Krahli baari nautimaks kodumaist moodsat etno- ja klubimuusikat.

Kolmapäeval kontserdi andev Tüng ?69 esines läinud aasta Jazzkaarel samal kontserdil koos soomlaste kuulsa RinneRadioga. Ja siit tasubki otsida ansambli esimesi inspireerijaid. Nimi Tüng ?69 ei ütle ehk igale muusikasõbrale veel midagi, küll aga ütlevad seda muusikute nimed.

Etnos ja elektroonikas tunneb end igati kodus viiuldaja Tiit Kikas, nõutud muusik paljudes ansamblites. Koos Dagöga soojendas Jethro Tulli, Tulli Lumiga anti hiljuti kaheksa menukat kontserti Taanis-Rootsis; kodumaal võib teda kõige sagedamini kuulda duos kitarrist Peeter Rebasega. Kikas on peagi valmiva muusikalide plaadi helimaailma kujundaja.

Ka Toomas Rull ja Meelis Unt on hõivatud mehed. Toomas laulab Kiigelaulukuuikus, mängib Ultima Thules ja mitmes d?ässansamblis. Tartust pärit Meelis Unt mängib Eesti Kaitseväe orkestris, EMA bigbändis, Tulli Lumis ja oma d?ässtrios Chaos ning teeb koostööd ka paljude eesti lauljatega.

Tüng on kolmiku jaoks aga midagi erilist, mis võimaldab end välja elada ja uusi ideid rakendada. Kikase elektriviiul ja elektroonika, Undi saksofonid ja Rulli löökriistad teevad Tüngi muusikast tubli eksootikaannusega sümbioosi muusikute eelnenud kogemustest ja moodsatest klubirütmidest.

Jazzkaare sügishooaeg, Tyng ?69
03.10. Tallinn, Von Krahli baar
Piletid müügil kinos Sõprus
info www.jazzkaar.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing