Terrorist saanud kasu vaid Telekom

Raivo Sormunen 28. september 2001, 00:00

Paistab, et USAd tabanud terrorirünnak ja maailmamajanduse jätkuv jahtumine on investorite poolt unustatud. Seda vähemalt Tallinna aktsiaturul, kus eilset päeva juhtis taas kiires tempos ülespoole Eesti Telekomi aktsia, kerkides ligi 4, 53 krooni tasemeni.

Kuna Euroopa telekomisektor tervikuna püsis eile pärastlõunani enam-vähem stabiilne ja tehnoloogiasektor liikus vaikselt allapoole, eristus Eesti Telekomi GDR hästi ka Londoni börsil, lisades päevaga enda kontole 6,3.

Jälgides aktsiate viimaste nädalate liikumistrende Tallinnas, võib öelda, et Eesti Telekomi aktsia on USAd tabanud terrorirünnakust lõiganud ühena vähestest tugevat kasu.

Veidi rohkem kui kaks nädalat pärast maailma finantsturge vapustanud sündmust on aktsia jõudnud tõusta üle 17.

Ülejäänud Tallinna börsi aktsiad on selle perioodi jooksul püsinud stabiilselt või liikunud allamäge.

Mõnevõrra on paari nädala taguse ajaga võrreldes kaotanud Hansapanga aktsia, mis aga viimastel päevadel on turgu üllatanud suurte käivete ja ülesroniva aktsiahinnaga.

Nii ka eile, kui aktsia kerkis üle 16 mln kroonise käibe taustal 138,50 kroonini. Päevaseks tõusuks seega 2,4.

Mõnevõrra oli eile näha tugevnemismärke ka Saku aktsia osas, mille ostuäär jäi esimest korda viimase poole kuu jooksul pidama pealpool 55 krooni taset. Kolmapäeval Eestis Guinnessi ja Carlsbergi ainuesindajaks saanud ettevõtte aktsia sulgus 55,75 kroonil ehk 0,5 kõrgemal kui päev varem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing