Ilves ja Lauristin: tunnustame Pärnoja otsusekindlust

28. september 2001, 17:24

Mõõdukate pressiteenistuse kinnitusel tunnustavad Mõõdukate esimees Toomas Hendrik Ilves ja Riigikogu Mõõdukate fraktsiooni esimees Marju Lauristin majandusminister Mihkel Pärnoja otsust esitada pärast erakonnaga konsulteerimist peaministrile tagasiastumispalve.

?Tunnustan minister Mihkel Pärnoja otsusekindlust, millele minu teada ei ole taasiseseisvunud Eesti poliitilises kultuuris just lihtne paralleeli leida, ? ütles Ilves.

Välisminister lisas, et Pärnoja on majandusministrina ellu viinud valitsuse poliitikat, pidanud ministrina vastutama mitme raske, kuid vajaliku otsuse eest. Seetõttu on ta olnud ligi aasta meedia rünnakute all, tema otsus on seega inimlikult ja poliitiliselt täiesti arusaadav.

Marju Lauristini sõnul tegi Pärnoja oma otsuse mitte omi huve, vaid valitsuse toimivust silmas pidades.

?Olen veendunud, et leiame Pärnojale valitsuses väärika asendaja,? ütles Lauristin. ?Pärnojast sai avalikkuse peksupoiss kogu valitsuse, mitte isiklikku erastamispoliitikat kaitstes.?

Lauristin lisas, et majandusministeeriumi strateegilised ettepanekud näiteks innovatsiooni, arenduspoliitika või ettevõtluse toetamise valdkondades on jäänud Pärnoja isikule suunatud turmtule varju.

?Ehkki Pärnoja suhtlemisstiil avalikkusega on pälvinud kriitikat ka fraktsioonis ja erakonnas laiemalt, peame temast lugu kui võimekast analüütikust ja sirgeseljalisest omakasupüüdmatust poliitikust,? kommenteeris Lauristin Pärnoja otsust.

Rahvaerakonna Mõõdukad juhatus arutab Mihkel Pärnoja tagasiastumispalvet homme hommikul. Pärast juhatuse koosolekut vastavad Ilves ja Lauristin erakonna kantseleis ajakirjanike küsimustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing