Postimees paljastab presidendivahetuse kava

28. september 2001, 08:27

Presidendi kantselei, riigikogu kantselei ja välisministeeriumi protokolliosakond korraldavad riigipea vahetamise päeval sarja pidulikke üritusi, mis tipnevad värske presidendi Arnold Rüütli õhtuse vastuvõtuga diplomaatidele ja riigitegelastele Kadrioru kunstimuuseumis, kirjutab Postimees.

Ehkki võimuvahetuse korraldajad keelduvad järjekindlalt esmaspäeva, 8. oktoobri üritustelt ametlikku saladuskatet kergitamast, saab Postimees kildhaaval kogutud andmete järgi vahendada lugejale võimuvahetuse kava.

Uue presidendi ametisseastumise päeva sündmused algavad juba sellest, kui valimiskogu enamusega Eesti järgmiseks riigipeaks valitud Arnold Rüütel hommikul Kadrioru presidendilossi saabub.

President Lennart Meri tervitab Rüütlit ning tutvustab talle presidendi kantselei töötajaid. Tõenäoliselt teevad presidendid ka ringkäigu lossis ning aias.

Pärastlõunal suunduvad saabuv ja ametist lahkuv president koos abikaasadega Kadriorust Toompeale, kus on sealse parlamendilossi ette juba üles rivistatud sõjaväe aukompanii.

Pärast aukompanii tervitust ja ülevaatust sisenevad mõlemad presidendipaarid Toompea lossi. Sinna on juba kogunenud arvukalt ajakirjanikke oma kaamerate ja mikrofonidega, rõdul on kohad reserveeritud ka diplomaatidele.

Kell 15 algaval pidulikul riigikogu istungil saavad parlamendiliikmed kõigepealt, nagu tavaliselt, anda üle arupärimisi või eelnõusid. Seejärel peab kõne lahkuv president Lennart Meri, misjärel annab uus president Riigikogu ees ametivande Eesti rahvale.

Kell 16 toimub Toomkirikus uue presidendi osavõtul pidulik jumalateenistus. Juba kell 17 peab president Arnold Rüütel olema tagasi Kadriorus. Sealsesse väliskunsti muuseumisse saabuvad Rüütli kutsel valitsuse ja parlamendi liikmed, kõrgemad riigiametnikud ja Eestisse akrediteeritud diplomaatiline korpus.

Milline on kutsutute nimestik, keelduvad ürituse korraldajad avaldamast, ehkki välisministeeriumi protokolliosakond oli eilseks juba kutsed laiali saatnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing