28 september 2001

Börsiülevaade: Eesti Telekom lendas üle 55 krooni

Tänane börsipäev lõppes Tallinnas sarnaselt möödunud selle nädala päevadega taas vägagi positiivselt. Suuresti süstis tänasesse turgu juurde optimismi Eesti Telekomi aktsia, mis kerkis 55,75 kroonini ehk kõrgeima tasemeni pärast 15 augustit.

Nädalaga 22% ja tänase päevaga 5,2% üles roninud Eesti Telekomi aktsia oli lisaks tõusule tugevaim ka tehingute arvult, mida kogunes päevaga 109.

Kuigi selle nädala jooksul on küllalt hästi üles kerkinud enamik Euroopa telekomisektorist, võib öelda, et tõusul konkreetne uudislik põhjus puudub.

Kuna kaitsvad aktsiad nagu toiduainete tööstuse ja ravimitööstuse väärtpaberid tunduvad Euroopa fondijuhtide arvates olevat küllalt kallilt hinnatud, et neisse investeerida, otsitakse pingsalt fundamentaalsuse poolest odavaid väärtpabereid.

Sellest tulenevalt lähevad loosi ka vähem kaitsvad kuid see-eest mitte eriti ülehinnatud aktsiad või siis riskantsed kuid tugevalt kukkunud aktsiad.

Tundub, et nende hulka käib ka möödunud aasta märtsis 156 krooni peal käinud Eesti Telekomi aktsia, mille vastu on täna näha huvi jätkumist ka Londoni börsil.

Kuigi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiate käive jäi täna märgatavalt alla möödunud päeva numbritele, rühkis aktsia vaikselt ülesmäge ja peatus taas 140 krooni joonel. Aktsia tõusis päevaga 1,1%.

Euroopas on täna hakatud huvi tundma ka viimastel nädalatel kõvasti allatambitud autotöösturite aktsiate vastu. Kas põhjuseks oli autotööstuse kerkimine või Tallinna börsi üleüldine optimism, kuid ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsia tegi tugeva 3,2%se tõusu ning peatus 46 kroonil.

Tänase seisuga viimast päeva Tallinna börsil kaubeldud Pro Kapitali <GR#EE.PRO> aktsia sulgus täpselt poolesajal kroonil ehk 4,2% kõrgemal kui eile.

Arvestades, et aktsia alustas Tallinna börsil kolm aastat tagasi 50,85 kroonise sulgemishinna pealt võib öelda, et Pro Kapitali investeerinud investorid jäid oma investeeringuga enam vähem nulli.

Hetkel kuum