Kuld on muutumas taas populaarseks

Tõnis Oja 01. oktoober 2001, 00:00

Kuld on investeerimisinstrumendina olnud viimastel aastatel ebapopulaarne. Riikide keskpangad on vähendanud valuutareservides kulla osatähtsust. Oluliseks märgiks peeti ?veitsi Rahvuspanga otsust vähendada keskpanga kullareserve peaaegu poole võrra. Peamiselt keskpankade tegevus, USA ja Lääne-Euroopa majanduslik ning poliitiline stabiilsus ning madal inflatsioon on kukutanud kollase väärismetalli hinna 20 aasta madalaimale tasemele. Kulda investeerijaid on jäänud järjest vähemaks ja vähemaks.

Pärast 11. septembril toimunud terrorirünnakut on suhtumine väärismetalli hakanud muutuma. Möödunud nädalal ilmus uudis, et väga respekteeritav väärismetallide analüütik Andy Smith, kes on kulla perspektiividesse suhtunud negatiivselt viimased 14 aastat, on oma suhtumist väärismetalli muutnud. Oma korporatiivklientidele saadetud kirjades ennustab analüütik kulla hinna kerkimist lähikuudel 340 dollarini unts, mis on üle 15 protsendi praegusest hinnatasemest kõrgem. Smithi arvamus baseerub inimeste kasvanud huvil kuldmüntide ja kullakangide vastu. Samas on ka investeerimisfondid suurendamas oma portfellides nii kulla kui ka kullakaevandusettevõtete osakaalu. Agressiivsete fondide portfellides pole väärismetalli olnud juba pikemat aega. Ka on mitmed investeerimispangad jõudnud senise müügisoovituse asendada hoiaga.

Kuld on läbi aegade olnud populaarne kaitse inflatsiooni, valuutakursi kõikumiste ja suuremate vapustuste vastu (sõjad, suured finants- ja majanduskriisid jne).

Ees ootavatel ebastabiilsetel aegadel muutub kuld järjest populaarsemaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing