Kvartal ja tõusunädal on jäänud seljataha

Romet Kreek 01. oktoober 2001, 00:00

Reedel lõppes Ameerika aktsiaturul väga kurb suurte kaotustega kvartal. Samas oli möödunud nädal turul positiivne. Dow Jonesi tööstuslik keskmine tõusis nädalaga 611,75 punkti võrra pärast 1370,04punktilise langusega eelnevat nädalat.

Põhiliseks küsimuseks on, kas nädalane aktsiaturu tõus on jätkusuutlik.

Ameerika korrigeeris teise kvartali majanduskasvu varasemalt 0,2 protsendilt 0,3 protsendile, mis iseenesest on hea uudis. Samas on juba tegu ajalooga, kuna äsja lõppes kolmas kvartal, mille majanduskasvu esialgseid numbreid ei saa teada enne 31. oktoobrit.

Vahepeal tuleb aga hulgaliselt teisi majandusnäitajaid, mis hakkavad andma indikatsiooni Ühendriikide majandusliku olukorra kohta.

Selle nädala teisipäeval toimub USA keskpanga intressipoliitikat otsustava komitee koosistumine, millelt aktsiaturud ootavad 0,25 kuni 0,5 protsendipunkti võrra intressi alandamist.

Käimas on ettevõtete kasumihoiatuste hooaeg ja sellele järgneb peatselt kolmanda kvartali majandusutulemuste teatavakstegemine.

Oktoobrikuu on tuntud börsikrahhide kuuna. 1929. ja 1987. aasta börsikrahh toimusid mõlemad just sellel kuul. Samas on mõned turuosalised avaldanud arvamust, et nn oktoobrikuu langus tuli seekord varem ? septembris. Enamik turuosalisi ei seosta praegust turusituatsiooni krahhidega, vaid otsivad turukäitumisele paralleele sõdadest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing