Allan Martinson: lõppenud majandusaasta oli raske

01. oktoober 2001, 12:50

Baltikumi suurima IT-firma MicroLinki juunis lõppenud majandusaasta kahjum küünis 76 miljoni kroonini, ettevõtte käive oli 983 miljonit krooni, teatas MicroLink.

'Lõppenud majandusaasta oli MicroLinki jaoks ajaloo raskeim, kuid ta tuli sellest auga välja,' ütles ettevõtte juht Allan Martinson. 'Me tunnistame, et ei osanud ette näha kõiki laienemistega seotud raskusi, kuid me pole kunagi neid investeeringuid kahtluse alla pannud'.

?Vaatamata kahjumile teenisime tugevalt raha. See tähendab, et kandsime kuludesse eelmistel aastatel makstud investeeringuid, mis aga teiselt poolt olid hakanud tagasi teenima'.

Juunis lõppenud finantsaastal oli MicroLinki rahavoog äritegevusest 24
miljoni krooniga positiivne, paranedes eelmise finantsaastaga võrreldes 55 miljoni krooni võrra. MicroLink investeeris 50 miljonit krooni, tema
aktsiakapitali mahutati 68 miljonit krooni ning ettevõte maksis tagasi laene 32 miljonit krooni. Ettevõtte sularaha jääk majandusaasta lõpuks oli 21 miljonit krooni, olles aastaga suurenenud 12 miljoni krooni võrra. Käesoleva aasta juulis ja augustis on MicroLink maksnud tagasi täiendavalt laene 37 miljonit krooni.

Kontserni konsolideeritud käive oli 983 miljonit krooni, kasvades aastaga 35 protsenti. Firma brutokasum kasvas 57 protsenti 273 miljoni kroonini.

Täna kirjutab Äripäev, et MicroLink on sattunud tõsistesse raskustesse, mis sunnivad ettevõtet kärpima kulusid ja vahetama juhtkonda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing