EPL: paljud IT-unistused veel pikka aega teostamatud

01. oktoober 2001, 08:06

Reedel Riias lõppenud üliesinduslik Baltimaade e-äri foorum ei langenud ajalises mõttes eriti õnnestunud konteksti ? täna ei räägi enam keegi uuest majandusest, milles harjunud seaduspärad ei kehti, ja internetist, mis vana maailmakorralduse pea peale keerab, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Aga suur pessimism oleks sama vale nagu oli aastatagune eufooria. Täna usuvad vähesed, et internet muudab kõike, kuid see ei tähenda, et loobutaks arvutite kasutamisest või internetiühendusest, neid kasutatakse ju ikka edasi.

Aga erinevalt varasemast on tänaseks selge, et internet ei ole midagi, mis maailma totaalselt muudab. Internet on rohkem varasemate trendide edasiarendus. Seepärast saadab tulevikus edu eelkõige vanu firmasid, mis võtavad kasutusele tänapäevased IT- ja internetilahendused, mitte puhtaid, nullist alustavaid internetifirmasid.

Tulevaste aastate põhiteemaks e-äri valdkonnas ei saa enam uute lahenduste väljamõtlemine, vaid rohkem see, kuidas buumiaastatel välja mõeldut praktikas ära kasutada nii, et sellest ka kokkuhoidu või kasumit saada.

Selline maailm, millest optimistlikumad IT-gurud paari aasta eest rääkisid, jääb ilmselt veel paljudeks aastakümneteks vaid unistuseks. Näiteks suurem osa kosmosetehnoloogiast, mida 1960ndail aastail loodeti näha saada 21. sajandi alguses, on meie jaoks täna sama fantastiline nagu 30-40 aastat tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing