Fennovara: väljatõstmine oli seaduslik

01. oktoober 2001, 08:26

Kohtutäitur Elin Palts järgis Akadeemia ning Vilde tee elanike väljatõstmisel enam kui poolteist aastat tagasi langetatud kohtuotsusi ning teavitas eelnevalt elanikke, mistõttu on kogu protsess olnud seaduslik, teatas majade omanik OÜ Fennovara.

OÜ Fennovara juhatuse esimees Aleksei Poskatshevi sõnul pole kohtutäitur Elin Palts eksinud ühegi seadusandliku akti vastu. ?Kuidas Tallinna korteriomanikud suhtuksid olukorda, kui ühel päeval asustavad täiesti tundmatud isikud ilma igasuguse õiguseta Teie korteri või siis ei maksa üüri ca neli aastat. Kohtutäitur lasi neil enam kui poolteist aastat peale kohtuotsuseid uut elamispinda otsida, misjärel asus neid täitma.?

Poskatshev sõnul käitus õiguskantsler korrektselt rõhutades, et tema valduses olev informatsioon piirdub vaid Eesti Päevalehe artikliga, kuid kahetsusväärsel kombel võimendus meedias hoopis muu.

Väited nagu oleks mõni üürnik ka korteri omanik on alusetud. Teadaolevalt on mõned endised üürnikud, omamata sealjuures ühtegi juriidilist alust pakkunud 1000-1500 dollari eest kortereid ilma notariaalse kinnituseta müüa ning olemasoleva informatsiooni järgi on ka mõni kirjeldatud õigustühine tehing toimunud.

?Nendest alautest tehingutest ja mõne inimese lihtsameelsuse ärakasutamisest on tulnud arvatavasti ka üürnike jutud justkui oleksid nad korterite omanikud. Akadeemia tee ühiselamutes valitseb olukord, kus tühjades korterites ja olemasolevate üürnike juures ööbib sadu kõrvalisi isikuid. Igal talinlasel on ju võimalus ise vaatama tulla, missugune kohutav olukord seal valitseb,? sõnas Poskatshev.

Olukorra parandamiseks ühiselamutes paigaldas Fennovara selle aasta septembris tühjadele korteritele sada uut metallust. Lisaks puhastas ettevõte ühiselamud kõrvaliste isikute poolt sinna toodud prahist. Kokku viidi ühiselamutest välja viiskümmend! konteinerit olmeprahti. Hetkel vältab Akadeemia 38 ühiselamus koridoride remont ning järgneva kuu jooksul plaanib ettevõte renoveerida ka teiste ühiselamute fuajeed ning seada alla korrapidaja valve.

?Loen hämminguga poliitikute tänaseid kommentaare justkui oleksid nad toetanud korterite erastamist. Kuid just Mustamäe halduskogu eesotsas selle esimehe Maret Maripuuga lükkas Ehitajate EEV ja majandusministeeriumi sellesisulise ettepaneku tagasi. Kahjuks on täna juba õige aeg otsuse ümbertegemiseks möödas,? lausus Poskatshev.

OÜ Fennovara alustas tegevust 1999. aastal. Fennovara ostis selle aasta augustis 10,5 miljoni krooni eest ühiselamud Akadeemia tee 38, 42 ja 46 ning Vilde 90 ja 96 AS-ilt Ehitajate EEV. Lisaks Akadeemia ja Vilde tee ühiselamutele on Fennovara investeerinud ka teistesse eluruumidesse Tallinnas. Fennovara osakapital ulatub 2 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing