Isamaaliit tahab Tartus läbirääkimisi

01. oktoober 2001, 08:09

Isamaaliidu Tartu piirkonna juhatus ja Tartu volikogu fraktsiooni liikmed otsustasid alustada Reformierakonnaga läbirääkimisi Tartu võimuliidu püsimise üle, esitades selleks omapoolseid tingimusi, kirjutab Postimees.

Isamaaliidu Tartu piirkonna juhatuse esimees Jüri Kõre tunnistas eile, et kuigi juhatuse ja fraktsiooni koosolek oli juba reedel, pole erakond jõudnud Reformierakonnale oma ettepanekuid esitada ega neid läbirääkimislaua taha kutsuda. ?Kavatseme seda teha esmaspäeval,? lisas Kõre.

Konkreetse nõudena soovib Isamaaliit Tartu uude koalitsioonilepingusse panna selle, et kutsutaks ellu Tartu koalitsiooninõukogu, mis seni on eksisteerinud üksnes formaalselt. Nõukogu, kuhu kuuluks mõlemast erakonnast kolm liiget, ülesanne oleks lõplikult arutada erakondades tekkinud erimeelsusi.

Samuti soovib Isamaaliit, et koalitsioon võtaks endale ülesandeks asfalteerida aastaks 2005 Tartu kruusatänavad ning et Tartu jätkab lastetoetuste süsteemi edasiarendamist.

?Kruusakattega tänavate asfalteerimise kava võib kirjutada küll ka linna arengukavasse, kuid koalitsioonilepingusse peaks tulema punkt, et koalitsioon toetab sellise arengukava elluviimist,? selgitas Kõre.

Tartu abilinnapea Kõre on varem öelnud, et asub 1. oktoobrist uuele ametikohale. Eile väitis ta aga, et ei tee seda.

Tartu Postimehe andmeil on oma põhimõttelise nõusoleku Tartu abilinnapea kohale asumiseks andnud Tartu volikogu Tartu 2000+ fraktsiooni esimees Anto Ili. Anto Ili seda väidet ei kinnitanud ega lükanud ümber, öeldes vaid, et Tartu uue võimuliidu moodustamiseks pole mingeid läbirääkimisi peetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing