Lipstok soovitab Läänemaa elektrivõrgud taasriigistada

01. oktoober 2001, 08:13

Reformierakonna survel võib valitsus kohustada Eesti Energiat üle võtma Fortumile erastatud Läänemaa elektrivõrgud, et kaotada Läänemaa tarbijate ebavõrdsus elektri hindades, kirjutab Postimees.

Läänemaa ja Viimsi valla elektritarbijatel tõuseb elektri hind tänasest keskmiselt viiendiku võrra ehk 83,15 sendini kilovatt-tunni eest. Seega maksab elekter sealsetele elanikele ja firmadele märgatavalt rohkem kui teistes Eesti piirkondades.

Möödunud nädala lõpus Eesti Energiale kinnitatud uued elektritariifid tähendavad Viimsi ja Läänemaa elektritarbijatele taas hüppelist hinnatõusu ka tuleva aasta 1. juulist, mil lõpeb Fortumi ja Eesti Energia vaheline elektrimüügi leping.

Riigikogu majanduskomisjoni ja Haapsalu linnavolikogu esimees Andres Lipstoki sõnul toob selline hinnavahe Läänemaale kaasa tõsiseid tagajärgi, sest kohalik ettevõtlus võib kolida naaberite juurde. ?Tegemist on regionaalpoliitiliselt absurdse situatsiooniga, mille tõttu on kohalikud väikeettevõtted peagi käpuli ning 34 000 inimest kannatab,? mainis Lipstok.

Ajalehe Lääne Elu andmeil võib valitsus homsel istungil otsustada Läänemaa elektrivõrgud taasriigistada. Lipstok on varem öelnud, et kui elektritarbijate võrdse kohtlemise tagamiseks pole muud lahendust, tuleb Fortumil Läänemaa elektrivõrk Eesti Energiale maha müüa.

?Taasriigistamine ei ole maailmas ka mingi uudis ja kui Läänemaa elektrivõrgu müük riigiettevõttele Eesti Energia tagab kõigi võrdse kohtlemise, tuleb elektrivõrk müüa Eesti Energiale,? ütles Lipstok.

Kuna Reformierakonna esimees Siim Kallas elab Viimsis, võib valitsus soovitada ka Viimsi elektrivõrgu ülevõtmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing