Nafta hind alustas nädalat järsu langusega

01. oktoober 2001, 14:19

Nafta hind langes täna ennelõunal Rahvusvahelisel Naftabörsil Londonis 59 USA sendi ehk 2,5 protsendi võrra 22,67 dollarini barreli kohta.

Vaatamata 20 protsendilisele hinnalangusele kahe viimase nädala jooksul alustas nafta hind tänast kauplemist taas järsu langusega, sest kardetakse, et aeglustuv majanduskasv kahandab nõudlust nafta ja naftasaaduste järele.

Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) ei ole aga võimeline reageerima kiirelt langevatele hindadele omapoolsete toodangumahtude kärbetega. Kuigi naftakartell teatas eelmisel nädalal, et peagi tulevad uued ekspordikärped on uudisteagentuur Reutersi andmetel mõned OPECi liikmesriigid (Kuveit ja Iraan) praeguse hinnatasemega rahul.

Saudi Araabia naftaminister Ali al-Nami lausus eelmisel nädala, et ta ei soovinud toodangukärbetega kiirustada, sest eelmise langetamise jõustumisest (1. september) on möödunud veel liiga vähe aega.

'Turg üritab kindlaks määrata OPECit rahuldavat hinnataset' lausus agentuurile Londonis asuva investeerimisfirma maakler Chrisopher Bellow.

Kartelli naftaministrid otsustasid järgmise kohtumise korraldada 14. novembril, kuid nad võivad uuele kokkuleppele jõuda ka varem, näiteks konsulteerides üksteisega telefonitsi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing