Reiu küla tahab ühineda Pärnu linnaga

01. oktoober 2001, 08:29

Reiu küla elanikud saatsid haldusreformi komiteele pöördumise, milles taotlevad Pärnu linna piiri nihutamist niiviisi, et Reiu kuuluks linna koosseisu, kirjutab Pärnu Postimees.

Pöördumisele on alla kirjutanud 53 Reiu küla elanikku. Valdavalt on tegemist Reiu küla põhjaosas paikneva kunagise suvilakooperatiivi liikmetega, kellest suur osa on oma suvekodu ümber ehitanud aasta läbi elamiseks. Pöördumisega ühinesid varem Vene sõjaväele kuulunud 60korterilise paneelmaja Reiu 116 korteriomanikud.

Elanikud põhjendavad oma soovi sellega, et nad on juba aastaid seotud rohkem Pärnu linna kui Tahkuranna vallaga ning enamik neist käib tööl Pärnus.

?Meie inimesed tarbivad ka Pärnu linna avalikke teenuseid ning kvalifitseeritud arstiabi, meie lapsed käivad Pärnu lasteaedades ja koolides ning huvialaringides.

Kaubandus- ja teenindusasutuste võrk on samuti atraktiivsem kui kohalik või vallakeskuse Uulu oma, rääkimata kultuuri- ja vabaaja veetmise võimalustest,? on kirjutatud pöördumises.

Reiulane Robert Trink rääkis, et Põhja-Reius on kõik ehitatud oma käte ja rahaga, alates teest, elektriliinidest ja veetorustikust. Vallalt ei ole nad saanud midagi, vaid viimastel aastatel on vald hoidnud korras veepumba, aga võtab ka iga veekuupmeetri eest maksu.

Tahkuranna vallaga läksid elanikud kõige enam pahuksisse siis, kui vallavalitsus tuli välja kavaga ehitada paarisaja meetri kaugusele nende majadest spoonitehas.

Inimesed loodavad, et kui küla läheb linna koosseisu, hakkab linn siin turismi- ja puhkemajandust arendama, erinevalt vallast, mis kavatseb rasketööstusele rohelise tee anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing