Starman langetab internetiühenduse hinda

01. oktoober 2001, 12:38

Starman Internet langetab tänasest interneti püsiühenduse tarbimiseks vajaliku modemi igakuist rendihinda uutele klientidele 175 kroonilt 99 kroonile, millega ettevõtte odavaim interneti püsiühenduse pakett koos selle kasutamiseks vajaliku modemi rendiga hakkab maksma 294 krooni kuus, teatas Starman Interneti juhataja Raivo Hein.

Heina sõnul on käesoleva aasta jooksul modemite hinnad maailmaturul tuntavalt langenud, mis lubab Starmanil nüüd oma klientidele pakkuda soodsamat teenust. 'Modemid ei ole meie jaoks kasumi teenimise allikaks, tegu on ikkagi vaid tehnoloogilise eeldusega meie põhiteenuse ja -tuluallika - püsiühenduse tarbimiseks,' märkis ta.

Starmani otsus võimaldab laiendada Eesti internetitarbijate ringi, kelle jaoks püsiühendus on majanduslikult kättesaadavam kui sissehelistamisteenusel baseeruv ühendus. 'Eesti telekomiturg on staadiumis, kus interneti vallas seisab ees järjest laialdasem üleminek dial-up teenustelt püsiühendusele, kuna viimane on muutunud tarbijaile kättesaadavaks nii ühendusvõimaluste rohkuse kui hinna poolest,' kommenteeris Raivo Hein. Starman Interneti püsiühendust saab praegu tarbida juba peaaegu igal pool Tallinnas ning lähikuudel alustab ettevõte teenuse pakkumist Tartus.

Peale modemi rendi alandamist maksab Straman Interneti kõige odavam eraisikule mõeldud pakett - StarLink (Eesti sisene internetiliiklus allalaadimiskiirusega 256 kbit/s) koos modemi rendiga 294 krooni kuus ja StarLight (eesti ja välismaailm allalaadimiskiirusega 256 kbit/s) 394 krooni kuus. Heina sõnul võivad soovijad modemi ka koheselt välja osta. Sarnaselt rendihinna alanemisele langeb ka modemi väljaostuhind üle 30% - 4000 kroonilt 2800 kroonini. Oktoobrist alates saab modemit osta ka Hansapanga EGO järelmaksukaartiga.

Starman on Eesti Kaabellevi Liidu andmetel Eesti suurim kaabeltelevisioonifirma, kelle turuosa 2000. aasta seisuga oli 28%. Möödunud aasta detsembris omandas Starman 60 % uue põlvkonna telekommunikatsiooniettevõte ComTrade"i aktsiatest, et jõuliselt laiendada oma teenuseid andmeside vallas. Tehingu tulemusena nimetati ComTrade ümber Starman Internetiks. Firma pakub Starmani kaabellevi võrgu baasil interaktiivseid andmeside teenuseid ning on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks kaabelmodemtehnoloogial põhineva kiire interneti püsiühenduse pakkujaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing