Swissair pankroti äärel

01. oktoober 2001, 10:27

Euroopa kõige sügavamates võlgades lennufirma, ?veitsi Swissair, võib juba täna esitada pankrotitaotluse, kirjutab Financial Times. See oleks osa välja pakutud päästeplaanist, mille järgi Swissairi sõsarfirma Crossair võtaks üle ?veitsi rahvusliku lennukompanii tegevuse.

?veitsi kaks suurimat panka on valmis eraldama kuni miljard ?veitsi franki ehk 625 miljonit dollarit lennufirma pankrotist päästmiseks. Raha läheks Crossairi rekapitaliseerimiseks. Päästeplaan on oluliselt väiksem kui 3 miljardit franki, mida Swissair läinud nädalal firma ellujäämiseks taotles.

Crossairist saaks uue Swissairi grupi tuumik, mis võtaks üle kõige tulusamad tegevusalad. Swissairi võlad ning praeguste raskuste peamine põhjus ? 17 miljardit franki ? jääksid vana Swissair Grupi alla. Mitmed kahtlevad siiski plaani läbiminekus, kuna see tähendaks Swissairi pankrotti ning teenimatut eelist Crossairile, börsil eraldi noteeritud firmale.

Otsus Swissairi saatuse kohta peaks tulema täna

Swissairi finantskriis on viimase 24 tunniga järsult teravnenud. Pole teada, kas kokkulepe jõuab sündida piisavalt kiiresti, et tagada Swissairi 150 lennuki lendamise jätkumine.

Swissairi pankrot vähendaks Zürichi tähtsust lennutranspordi keskusena, mis suunab reisijaid edasi konkureerivatesse lennujaamadesse Frankfurdis, Münchenis ja Pariisis. Sellest võib kannatada ka ?veitsi atraktiivsus rahvusvaheliste firmade jaoks, kellest väga paljud on loonud siia oma peakontori.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing