Haapsalu teraviljasalve asemele tulevad elumajad

02. oktoober 2001, 09:06

Haapsalu teraviljasalve ostnud Pärnu ettevõtja laseb tühja kolossi lammutada ja jagab maa elamukruntideks, kirjutab Lääne Elu.

Pärnu kütuseärimehe Rain Luuri firma OÜ Salta ostis likvideerimisel oleva teraviljasalve hoonekompleksi suvel. 'Mõtlesin, et viljasalv asub nii kenas kohas, peaks sinna elamurajooni tegema,' selgitas ta.

Tehingu täpset maksumust ei soostunud Luur avaldama. 'Hind oli ikka sadades tuhandetes, võileivahinna eest ei saanud,' täpsustas ta.

Tänu laguneva tööstuskompleksi ostule sai Luur enda valdusse ühe magusama krundi Haapsalus - 1,23 hektarit mere kaldal, ajaloolisest raudteejaamast mõnekümne meetri kaugusel. Jalutuskäik Paralepa puhkealani võtab kõige rohkem kümme minutit.

'Sain krundi vallasvarana. Maa erastamise eest tuleb eraldi maksta,' ütles omanik.

Kuigi detailplaneeringust ei ole mõtet rääkida, enne kui lammutustöö lõppenud, arvestab Rain Luur kaheksa elamukrundiga. 'Plaanis on sõbralikud 2000ruutmeetrised krundid,' ütles ta.

Lammutamine on peatöövõtja, Pärnu firma Waldhof käe all käinud kuu ja lõppu pole näha. 'Nüri töö,' tunnistas eile üks lammutaja-töömees. 'Kuu aega oleme lõhkunud ja näha pole veel midagi.'

Rain Luur tegeles varem kütuseäriga. Nüüd on ta Fixer Oilist loobunud ja proovib kätt kinnisvaraarenduses. 'Salta on uus firma, suvel sai asutatud,' ütles ta.

Haapsalu kinnisvaraprojektiga ei ole Luuril kiiret. 'Lammutamine ei lõpe niipea. Talvel tuleb ilmselt vahe sisse teha,' ütles Luur. 'Mul ei ole kruntide müügiga tuld takus. Las seisavad, kuni ostuhuvilised tulevad.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing