2 oktoober 2001

Hooneregistrid lõpetavad, ehitisregister alustab

Vastavalt valitsuses heaks kiidetud ja Riigikogule üle antud ehitusseaduse eelnõule lõpetavad järgmise aasta 31.detsembril tegevuse Hooneregistrid. Uus internetipõhine Ehitisregister alustab tööd 1. jaanuarist 2003, teatas majandusministeerium.

Ehitisregister moodustatakse olemasolevate registrite - Riikliku Ehitusregistri ja Riikliku Hooneregistri andmete baasil. Registrite ühendamisega hoiab riik aastas kokku ligikaudu 10 miljonit krooni.

Hooneregister sisaldab andmeid 493665 hoone ja 556918 korteri kohta, ehitusregister 64058 ehitise kohta. Hooneregistri funktsioonid hääbuvad seoses omandireformi lõppemisega. Sellest tulenevalt pole Hooneregister praegusel kujul otstarbekas. Hetkel on Hooneregistris 150 töötajat.

Ehitisregistrile hakkavad andmeid esitama kohalikud omavalitsused, Tehnilise Järelevalve Inspektsioon, Muinsuskaitseinspektsioon, notarid ja majandusministeerium.

Kui praegu peab inimene korterit ostes või müües minema hooneregistrisse, siis edaspidi saab ta andmed internetist ja vajadusel dokumendid arhiivist.

Hetkel kuum