Swissair sügavas kriisis

Sirje Rank 03. oktoober 2001, 00:00

Eile tuli Swissairil kõik lennud peatada, sest kohalikud kütusetarnijad keeldusid rahakriisis firmale kütust tarnimast ning kreeditorid arestisid võlgade katteks kompanii lennukeid.

Päev varem leppisid ?veitsi suurimad pangad UBS ja Credit Suisse kokku päästepaketi kokku ühe miljardi ?veitsi frangi suuruses summas. Plaan näeb ette kompanii lennundustegevuse ülevõtmise ning kaubamärgi säilitamise Swissairi sõsarfirma Crossair rekapitaliseerimise kaudu.

Pankrotipessa jäi aga 17 miljardi ?veitsi frangi ulatuses võlgu, mille teenindamine lennureisijate järsu vähenemise järel firmale võimatuks muutus. Oodata on tuhandete inimeste koondamist.

Swissairi saatus võib tabada ka Belgia Sabenat, millest 49 kuulub Swissairile. Tänaseks pidi Swissair ära maksma oma osa Belgia lennufirma restruktureerimiseks ette nähtud summast. Esmaspäeval teatas Swissair, et ülekannet ei tule. Kartuses, et Sabena töölised kordavad aasta alguse aktsiooni ning Swissairi lennukid taas arestivad, et nii firmat maksma sundida, peatas Swissair lennud Brüsselisse.

Swissair on jätnud täitmata kohustused ka mitmete teiste partnerite ees. Eile arestiti maksmata maandumistasude eest Londoni Heathrow? lennuväljal kaks Swissairi lennukit. Probleeme oli firmal ka mujal Euroopas.

70aastase ajalooga Swissair on aastaid olnud ?veitsi kõige tuntum kaubamärk, mis on esindanud parimat, mida ?veitsil pakkuda ? esmaklassilist teenindust, soliidust ja täpsust. Firma ülikiire varing on põhjustanud üldist hämmingut. Zürichi päevaleht NZZ nimetas toimuvat ?veitsi ettevõtlusajaloo üheks kõige mustemaks perioodiks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing