Telia kergitab Eesti Telekomi hinda

Raivo Sormunen 03. oktoober 2001, 00:00

Päeva esimesel poolel vajunud Euroopa turgude kõrval suutis Tallinna börs säilitada eile stabiilsuse. Mõnevõrra näitasid väikeinvestorid suuremat kiindumust vaid Eesti Telekomi aktsia vastu, mida võib seletada ettevõtte suuromaniku Telia hiljutise sooviga kinnitada Baltimaade telekomioperaatorites tugevamini kanda.

Kuigi nii Euroopa telekomisektor kui ka Eesti Telekomi hoiutäht GDR oli eile pärastlõunal Londonis kerges miinuses, lõpetas Eesti Telekomi aktsia Tallinnas 1,1se plussiga, sulgudes 55,25 kroonil.

Suure tõenäosusega võidakse turul spekuleerida võimaluse peale, et ettevõtte suuromanik Sonera müüb oma osaluse Eesti Telekomis maha ettevõtte teisele suuromanikule Teliale. Ja seda loodetavalt õige varsti.

Kuigi sellisel juhul saaks Telia enda kätte 49 Eesti Telekomi aktsiatest ja seetõttu ei kohustuks väikeaktsionäridele aktsiate ülevõtmispakkumist tegema, on üks tugev omanik siiski parem kui kaks omavahel konkureerivat omanikku.

Samas pidurdab aga aktsia tõusu viimaste nädalate jooksul väärtpaberit tabanud kõva hinnaralli ning see, et spekulatiivse raha hulk on kohalikul turul küllalt piiratud.

Hansapanga aktsiatega kaubeldi eile taas tugevalt. Ligi 12 mln kroonine käive kukutas aktsia siiski taas 140 kroonini ehk esmaspäevase sulgemishinnaga võrreldes 0,4 madalamale tasemele.

Mõnevõrra hakkas odavnema ka Norma aktsia, mis sulgus 45,50 kroonil ehk veidi enam kui protsendi jagu madalamal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing