Henrik Hololei tekitab ministrina eriarvamusi

03. oktoober 2001, 08:06

Mõõdukate esimehe Toomas Hendrik Ilvese eile välja käidud Henrik Hololei kandidatuur järgmiseks majandusministriks leiab tuge võimuliidu poolelt, ent opositsioon suhtub ministrivahetusse jahedalt, kirjutab Postimees.

Mitmel parlamendiopositsiooni esindajal pole Mõõdukate realiikme, riigikantselei eurointegratsioonibüroo juhataja Henrik Hololei tõstmise kohta Eesti järgmiseks majandusministriks plussmärgiga ootusi.

?Nähtavasti on vaja, et keegi teine jätkaks ministeeriumis ?tankistina?,? ütles Keskerakonna abiesimees Peeter Kreitzberg, kui kuulis Hololei nime majandusministeeriumi järgmise juhina. ?Või on mingisugune kaadrikombinatsioon - ministeeriumi parima juhtimisega ei ole siin midagi tegemist.?

Ka Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kinnitas läinud reedel tehtud avalduses, et Mihkel Pärnoja tegutses kaks aastat majandusministeeriumis koalitsiooni ?tankistina?, kes lahkumisotsuse tegemisega ?viskus kuulekalt ambrasuurile?, päästmaks Mõõdukate määritud mainet.

Kreitzberg põhjendas negatiivseid ootusi sellega, et Mõõdukad jätavad ministrikohale esitamata erakonna kogenumaid poliitikuid, nagu parlamendisaadikud Rein Järvelill või Meelis Paavel.

?Hololei on osanud oma ametipostil suhteliselt mitte välja paista,? arvas ta. ?Üllatav käik - ma ei tea, kas Mõõdukad kardavad midagi, sest nii Paavel kui Järvelill oleksid tõsisemad tegijad.?

Hololeile tegi ministrikspürgimise ettepaneku eile välisminister ja Mõõdukate esimees Toomas Hendrik Ilves, kelle sõnul on tegemist väga võimeka mehega.

?Hololei on üks meie kõige tublimaid inimesi eurointegratsiooni teemal,? teatas Ilves. Tema sõnul on majandusministril just selles valdkonnas olulised ülesanded.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing