Tarmo Sumberg rajab Eesti kalleima hotelli

03. oktoober 2001, 08:08

Miljonärist hotelliärimees ning Eesti mainekujundaja Tarmo Sumberg teeb oma rahaga Tallinna vanalinnas Rannaväravate juures paiknevast ajaloolisest hoonetekompleksist Kolm Õde Eesti kalleima luksushotelli, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Liigun edasi hotelli ideega, mille sihtrühmaks oleks inimesed, kes otsivad erilist, on kvaliteedi suhtes nõudlikud ja hinda oluliseks ei pea,? lausus Sumberg. ?Ma ei tahaks tärnidest rääkida, küll ütlen, et tasemelt ja hinnaklassilt saame turu tipus olema.?

Olümpia hotelli endine omanik Sumberg plaanib vanalinna sümbolis, keskaegses kompleksis, luksushotelli avada aastal 2004. Ehitus- ja renoveerimistööd algaksid järgmise aasta sügisel. Äriplaan tugineb eeskätt turu kasvule ning hoonetekompleksi tuntuse ärakasutamisele.

Ärimees näeb otsest konkurenti eeskätt Ober Hausi omaniku Paul Oberschneideri loodud kõrgeklassilistes vanalinna hotellides. ?Turuni?? on Park Consuliga sama, ilmselt hinnaklass kujuneb pisut kõrgemaks,? märkis Sumberg. ?Consulil tundub väga hästi minevat.?

Sumbergi sõnul tuleb hotelli 15?20 tuba. ?See on küll väike, kuid alles hiljuti sain näiteks Amsterdamist kaheksa toaga hotellist väga positiivse kogemuse,? sõnas Sumberg.

Kolme Õe renoveerimine ning Eestis seninägematuks hotelliks muutmine kujuneb Sumbergi ?ühe-mehe-projektiks?. ?Partnerit ei ole kavas võtta, renoveerimist ennast ilmselt finantseerin mingis osas laenuga,? lisas Sumberg. Ta näeb finantseeringu mahuna 20?30 miljonit krooni.

Kompleksi kohta arhitektuurilise uuringu koostanud OÜ Vana Tallinn juhataja Kalli Holland peab kohustuslikku investeeringusummat veel suuremaks.

Vanalinnas hotelle pidav kinnisvaraärimees Paul Oberschneider oli kommentaarides kriitiline. ?Tarmo Sumbergil peab olema palju raha, et sellist hotelli teha,? ütles ta. ?See peab olema rikka mehe hobi, kuna majanduslikult on tegevus mõttetu.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing