Turgu üllatas FEDi asemel teenindus

Raivo Sormunen 04. oktoober 2001, 00:00

USA Föderaalreservi teisipäevane pooleprotsendine intressikärbe aktsiaturge eriti rõõmustada ei suutnud. Kuigi USA keskpank on sel aastal langetanud intressimäära üheksa kärpega juba 4 protsendipunkti Kärpeid oodatakse alati suure huviga, samas ollakse enam huvitatud siiski ettevõtete ja majanduse reaalsetest numbritest ja tulevikunägemusest. Nii ka eile, kus turud pöörasid hommikul langusesse põhjustatuna Fordi kui telekomiseadmete tootja Norteli kolmanda kvartali kasumihoiatustest.

Euroopas oli investorite luubi all Zürichis noteeritud lennunduskompanii Swissairi aktsia, millega alustati pärast paaripäevast seisakut taas kauplemist. Kauplemisseisaku ajal oma pankroti välja kuulutanud ettevõte aktsia alustas päeva 97se langusega, kuid kosus siiski päeva lõpuks ligi 5 frangi alla, mis tegi päevaseks kaotuseks tervelt 80.

Kuigi eilne päev algas USAs taas nutuselt, tekitas investorites rõõmsamat meelt teenindussektori olukorda kajastav ostujuhtide indeks (non-NAPM), mis tõusis septembris kõigile suureks üllatuseks 50,2 punktini ehk märgatavalt kõrgema tasemeni kui turg ootas.

Eriti oli selle üle hea meel tehnoloogiasektoril, mille liikumisi kajastav indeks Nasdaq rallis peale uudist pooleteist tunniga üles enam kui 3 võrra. Nokia näiteks lõpetas eilse börsipäeva Helsingis 3,3 protsendilise langusega, Ühendriikides aga jätkas hoopis tõusuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing