Uuel riigieelarvel puudub pessimistlik variant

Merike Ojasson 04. oktoober 2001, 00:00

Ministeeriumi avalike suhete juhi Hanna Hinrikuse kinnitusel on küll valmis tulude kohta tehtud sensitiivsusanalüüs. ?Selle esialgsed tulemused näitavad, et oodatava majanduskasvu vähenemine 1 protsendipunkti võrra, näiteks kui majanduskasv on 5 protsendi asemel 4 protsenti, tähendab see valitsussektorile 400?450 miljonit krooni vähem maksutulusid. Suurem löök tabab ka suuremaid maksutulusid ? sotsiaalmaksu, käibemaksu, tulumaksu,? selgitas Hinrikus.

Rahandusminister Siim Kallas kinnitas eile, et ministeerium on valmis oma prognoosi ümber vaatama, kui peaks ilmnema, et 5protsendiline majanduskasv on liiga optimistlik. ?Täpselt ei tea, mis USA sündmustega kaasneb. Numbrid ei tähenda, et kõik on lineaarses sõltuvuses,? ütles Kallas.

Ministri sõnul on riigieelarve seaduse eelnõu korrigeerimiseks viimane aeg novembris, sest siis jõuab riigikogu eelarve veel sel aastal vastu võtta.

Eesti Panga asepresidendi Märten Rossi sõnul pole välistatud Eesti eelarvedefitsiidi suurenemine ning praeguste reservide kiire ammendumine.

Rahandusminister Siim Kallas ütles vastuseks panga üheprotsendilise majanduskasvu prognoosile , et stabiliseerimisreservi raha kasutatakse viimasel võimalusel. ?Reservi kallale läheme siis, kui muid võimalusi enam ei ole,? lubas Kallas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing