EPL: TV1 tulevik näib lootusetu

04. oktoober 2001, 08:05

Ükski telekanal, eile saadete edastamise lõpetanud TV1 kaasa arvatud, pole arvanud, et Eestisse võiks kasumiga tegutsema mahtuda neli telekanalit. Samal ajal on kõik kolm erakanalit aastaid hellitanud lootust, et just nendest saab lõpuks ainus ellujäänud erakanal, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Polsati, Euroopa mastaabis täiesti arvestatava suurusega telekompanii saamine TV1 omanikuks ning maikuine kordaminek presidendikandidaate tutvustava Urmas Oti saatega ?Seitse päeva mais? viitasid, et TV1 ei tasu maha kanda.

Paraku ülehindas Polsat oma võimalusi. Kui TV1 ostu ajal räägiti kümnetest miljonitest kroonidest, mis kompanii siinse turuosa suurendamiseks investeerib, siis tegelikkuses tekkisid TV1-l probleemid palkadele maksmisega, saadete edastamine aga lõpetati eile umbes miljonikroonise võla pärast Ringhäälingu Saatekeskusele.

Poola majanduse üldist seisu vaadates pole ime, et Polsat oma algsetest plaanidest ja lubadustest kinni pole pidanud ning kümned miljonid kroonid tulemata on jäänud.

Isegi kui Polsat nüüd lõpuks leiab raha TV1 päästmiseks (vähemalt TV1 juht Rait Killandi loodab seda veel), on telejaamale suur kahju tehtud ? töötajate tööhimu ja usaldus palgavõlgnevustega tapetud, niigi nappide vaatajate lojaalsust saadete katkestamisega kahjustatud. TV1st võitja tegemine läheks Polsatile palju aega ja raha maksma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing