Saaremaale lendab taas Tallinnast lennuk

04. oktoober 2001, 08:09

Tallinnast mitmesaja kilomeetri kaugusel asuvasse Kuressaarde jõuab eilsest taas ka neljakümne minutiga, sest Saare maavalitsus avas uuesti lennuliini, mis varakevadel hinnatõusu tagajärjel suleti, kirjutab Postimees.

Lennuliikluse taasavamiseks korraldatud riigihankekonkursi võitnud firma Avies 15kohaline lennuk L-410 UVP hakkab Saaremaa vahet lendama kolm päeva nädalas, tehes kõigil päevadel ühe edasi-tagasi reisi hommikul ning teise õhtul.

Täispilet Tallinnast Kuressaarde maksab 315 krooni, edasi-tagasi pilet 490 krooni. Esmakordselt on lühikesel siseliinil ka stjuardess, kes pakub 40 minutit kestva lennu alguses suupisteid.

Eile varahommikuse avareisi kaasa teinud regionaalminister Toivo Asmer ütles, et lennukiga on Saaremaale igal juhul odavam minna kui üksi autoga sõites. ?Seda kütusekulu, praamipileteid, auto amortisatsiooni ning muud arvestades,? lausus ta. ?Ja ma võin öelda, et teenindus on nüüd tasemel, see ei jää mingil juhul Finnairile alla.?

Saare maavalitsus peatas Tallinna ja Kuressaare vahelised regulaarlennud tänavu märtsis, sest kütusehinna tõusu tõttu läksid piletid kallimaks ning reisijaid jäi seetõttu märgatavalt vähemaks.

Saare maavalitsuse majandusosakonna juhataja Hans Teiv ütles, et lendude ajutise peatamisega õnnestus maavalitsusel saartega ühenduse pidamiseks riigilt selleks aastaks saadud 3,2 miljonist kroonist kokku hoida. Seetõttu on nüüd võimalus maksta kokku kuue lennureisi eest nädalas.

Eelmisel aastal Tallinn-Kuressaare-Tallinna lennuliini teenindanud firma Air Livonia vedas aastaga 1377 inimest, saades lennuki täitumuseks veidi üle viiekümne protsendi. Enam oli lendajaid Kuressaare suunal - 70 reisiga 728 inimest.

Aviesil on Saare maavalitsusega regulaarlendudeks leping aastani 2002. Saartega ühenduse pidamiseks tahab maavalitsus järgmise aasta eelarvest saada 7,8 miljonit krooni, millest osa kulub ühenduse pidamiseks Vilsandi ja Ruhnu saarega.

Pärnu-Ruhnu-Kuressaare liinil jätkab Air Livonia, kes teeb kaks korda kuus ka edasi-tagasilennu ainult Ruhnu saare ja Pärnu vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing