Peaminister tunnistas laevaehitusprogrammi vajalikkust

05. oktoober 2001, 14:56

Täna külastas peaminister Mart Laar Balti Laevaremonditehast (BLRT) ning rõhutas vajadust käivitada Eesti riiklik laevaehitusprogramm.

Seda on vaja, et ehitada nii piirivalve- ja lootsikaatreid kui ka mereväelaevu ja reisipraame, öeldakse BLRT pressiteates.

Peaministri sõnul on riigile liiga kulukas hankida vajalikke laevu humanitaarabi korras, kuna sel viisil saadud vanade laevade ülalpidamine läheb kalliks.

Laar rõhutas, et Eestil peab olema oma laevaehitusprogramm ning riigile vajalikke laevu tuleb võimaluse piires ikka kohapeal ehitada. Selleks on meil ka Balti Laevaremonditehase (BLRT) näol võimsused olemas.

Uusi laevu vajavad praegu piirivalve, merevägi, lootsid, aga samuti praamiliiklus Kihnu, Ruhnu ja teiste väikesaarte vahel.

Balti Laevaremonditehase juhid tutvustasid peaministrile kontserni strateegiat ja perspektiive laevaehituse ja ?remondi, metalltarindite tootmise ning muude tegevusalade arendamisel. Uued võimalused avanesid BLRTle seoses Klaipeda laevaremonditehase Vakaru Laivu Remontas ostmisega.

<pilt#MartLaar.jpg#Mart Laar kutsub üles laevu ehitama.<br#150#188#2>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing