Siiri Oviir: ametnikud vahetuvad liiga sageli

05. oktoober 2001, 14:29

Eesti haldussuutlikkus on väike, sest ametnikud tulevad ja lähevad, ütles riigikogu liige Siiri Oviir täna Tartus jätkuvad ametnikefoorumil.

?Ametnik tuleb tööle võtta kompetentsuse alusel, mitte poliitilise kuuluvuse alusel,? taunis Oviir ametkonna politiseerumist kui lühinägelikku poliitikat.

Oviiri andmeil on igal neljandal ametnikul staa?i alla kolme aasta. ?Ametniku kohale paigutatakse sageli poliitik,? sõnas Oviir. ?Kui kolme-nelja aasta pärast on uued valimised, siis vahetab uus poliitiline võim osa endisest ametkonnast
välja.?

Oviiri sõnul ei peaks ametnik looma poliitikat, vaid tal on poliitilises protsessis nõustav funktsioon. Ametnik peab olema neutraalne ja lojaalne, ja seda mitte ainult võimul olevale koalitsioonile.

Oviiri sõnul suudab haritud ja töökogemusi omav ametnik tunduvalt efektiivsemalt viia ellu seaduseandja (poliitikute) poolt loodud poliitikat. ?Töökogemused tulevad vaid töötades antud alal,? rääkis Oviir. ?Kui ametnikud vahetuvad tihti, siis töökogemused jäävadki napiks.?

<pilt#SiiriOviir.jpg#Ametnikud vahetuvad Siiri Oviiri arvates liiga kähku. <br#149#236#2>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing