Ülo Toomsalu • 5. oktoober 2001 kell 6:58

EPL: Hololei ülesanne võiks olla tugev tarbijakaitse

Turujärelvalve eest vastutavad asutused on juba aastaid olnud rohkem ilkumise objektiks kui reaalseks jõuks ettevõtete ohjeldamisel ja võrdse olukorra loomisel turul, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Viimane näide on kõigil meeles ? energiaturu inspektsioon sai avalikkuse viha objektiks võimetusega kasvõi natukenegi vastu hakata Eesti Energia hinnatõusu soovile.

See on lihtsalt aja nõue, et turujärelvalvet tuleks tõhustada. Ning veel parem kui praegu eraldi seisvatest asutustest (majandusministeeriumile alluvad peale energiaturu inspektsiooni veel tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve inspektsioon) luua üks ühine võimsate volituste ja tugeva aparaadiga institusioon, kuhu tuleks liita ka praegu rahandusministeeriumile alluv konkurentsiamet.

Peatsele majandusministrile, Hendrik Hololeile oleks see aga sobiv ülesanne, sest tugev turujärelvalve on ka Euroopa Liidu üks nõudmisi, mida Hololei eurointegratsiooni büroo senise juhina väga hästi teab ja mõistab.

Ühtlasi oleks see Mõõdukatele ning kogu valitsusele tugev pluss, sest ammu on kõiki ära tüüdanud teated konkurentsiameti ?vägitükkidest? kartelli avastamisel Rapla kahe juuksuri või Pärnu viie taksofirma vahel.

Hetkel kuum