Briti pankadele Briti raudteefirma maksujõuetuks kuulutamise mõju väikene

08. oktoober 2001, 15:13

Investeerimispank Merrill Lynch teatas täna, et ei oota Briti pankadelt Briti raudteeoperaatorfirma Railtrack Plc nädalavahetusel maksujõuetuks tunnistamise järel laenude mahakandmist teatab Reuters.

'Me eeldame, et laenude teenindamist jätkatakse ja kaalume, et täiendavate provisjonide tõenäosus on väga madal,' teatas Merrill Lynch oma lühianalüüsis.

Briti raudteeoperaatorfirma Railtrack, mille aktsiad viidi börsile 1996. aastal, on pandud riigi administreerimise alla, kuna riik polnud valmis andma lisaraha firmale.

Merrill eeldab pankade maksimumriskiks Railtrackis 800 mln naelsterlingit (20,17 mld krooni) lühiajalise võlgnevuse näol.

Barclays Bank on korraldanud mitmeid firma võlakirjaemissioone ja võib olla seetõttu mõjutatud. HSBC on tuntud kui firmale peamine laenuandja.

Merrill teatas, et nad oleksid üllatunud, kui mistahes üksiku panga risk oleks suurem kui 200 kuni 250 mln naelsterlingit (5,04-6,3 mld krooni).

Kuigi summa täielik mahakirjutamine moodustaks umbes 5% Barclays panga 2001 tulemustest on see äärmiselt ebatõenäoline.

Barclays Plc ei olnud Reutersil võimalik kommentaare saada. HSBC pressiesindaja teatas, et pangal pole kunagi kombeks kommenteerida üksikuid laene.

Merrill teatas, et administreerimisprotsessi käigus kaetakse Railtracki võlamaksed järgneva 45 päeva jooksul.

Investeerimispanga arusaamist mööda on Suurbritannia valitsus võtnud kohustuse toetada firma kreeditore.

Barclays aktsiaid kaubeldi täna kell 15.10 Londoni börsil 2,29% võrra miinuses 1920 penni tasemel ja HSBC aktsiaid 2,54 protsendi võrra miinuses 728 penni tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing