8 oktoober 2001

Börsiülevaade: sõda terrori vastu tõmbas aktsiaturud langusse

Eile USA poolt avatud sõda terroristide vastu on muutnud täna avanenud Euroopa turud nõrgaks ja allapoole liikuvaks. Kuigi sõda oli oodatud sündmus tekitab see aktsiaturgudes siiski mõningast ebastabiilsust.

Siiski ootavad välisturgudel maaklerid, et kui lahtiläinud sõja osas eriti mõjukaid sündmusi ei kaasne võidakse aktsiaturgudel taas tagasi pöörata ettevõtete põhiste uudiste juurde.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiatele neljapäeval alanud ajujaht kandus üle ka reedesesse päeva, mil spekulantide lemmikaktsia kerkis viimase üheksateist ja poole kuu aktiivseima börsipäeva jooksul ligi 6%, tasemeni 62,50 krooni.

Nädala viimase päeva jooksul tehti Eesti Telekomi aktsiatega 213 tehingut. Sellist aktiivsust ei ole nähtud pärast 2000. aasta 16 veebruari, mil aktsiahind lennutati päevaga üles 8%, hinnatasemeni 138,50 krooni.

Ka aktsiatega tehtud tehingute kogumaht, mis küündis üle 17 mln krooni, oli tugevaim näitaja pärast selle aasta juuni algust, mil Eesti Telekomi aktsiatega tehti hiigelkäibeid saamaks või mittesaamaks endale 5,5 krooniseid dividende.

Üle nädala 140 krooni ümber endale vaikselt kohta otsinud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia jätkas ka reedel stabiilselt, sulgudes 141,25 kroonil ehk 0,4% madalamal kui päev varem.

Seevastu on olnud näha kerkivat huvi tõusu Norma <GR#EE.NORMA> aktsia vastu. Ka Frankfurdi börsil normaalset käivet teinud aktsia peatus viimase kuu kõrgeimal 47,80 krooni tasemel, mis tegi päevaseks tõusuks napilt üle 3%.

Hetkel kuum