ÄP fototoimetus • 10. oktoober 2001 kell 22:00

Arvutiviirus karistab sõja pooldajaid

Kui bioloogilised viirused leviksid sama jultunud meetoditega kui arvutiviirused, poleks inimkonda enam ammugi, arvavad viirusespetsialistid. Tundub, et arvutiviiruste oht on septembris firmade jaoks kaugenenud, sest kõiki antiviirusetooteid osteti vähem, see-eest põdesid töötajad rohkem bioloogiliste viiruste tõttu.

Kuid nii bioloogilise viiruse vastu aitav vaktsiinisüst kui ka odavaim viirusekaitsetarkvara arvutile maksavad pea ühepalju ? vaid mõned sajad kroonid.

Trend Micro toodetele reklaamikampaaniat alustanud Stallion loodab selle tulemusi näha oktoobrikuus. Seni oli maailmas 63 protsendis internetilüüsidest kasutatav tarkvara Eestis veel suhteliselt tundmatu, ütles Tiit Sokolov Stallionist.

Kaspersky Lab aga avaldas oma kodulehel septembrikuu viiruste TOP 20. Selle põhjal on eelmisel kuul levinuimaks pahalaseks vana tuttav Sircam. Talle järgneb Hybris ja kolmandal kohal troonib värske antikangelane Nimda. Viiruste TOPi liider Sircam moodustas aga üle poole kõigist arvutiviirusejuhtumitest.

USA terroriaktiga seotud viiruseid on septembrist samuti palju liikuma hakanud, üks värskemaid nimega Vote lisab elektronkirjale faili WTC.exe, mille käivitamisel tuleb hääletada sõja poolt või vastu. Kui hääletatakse poolt, viirus käivitub, levitab end ja avab kaks praeguseks juba suletud internetilehekülge veebilehitsejas. Kui hääletatakse vastu, siis viirus arvutis kahju ei tee.

Autor: ÄP

Hetkel kuum