10. oktoober 2001 kell 22:00

Kuidas ei tohi üritust teha

Juba 20. korda joosti möödunud pühapäeval Paide ? Türi rahvajooksu. Et tegemist oli tähtpäevaga, oleks oodanud maakonna ühelt pikima tavaga esindusürituselt erilist sära. Eelkõige hoolikat ettevalmistust ja teavitust. Mida polnud seda polnud.

Ei kuus, kolm ega kuu aega enne leidunud üheski lehes tähtpäevaüritusest mingit teavet, rääkimata pilkupüüdvatest plakatitest või väiksemat masti reklaamlehtedest.

Maavalitsuse sporditööspetsialist kinnitas, et nii nagu igal aastal, olevat Paide ? Türi rahvajooks seegi kord üle?eestilises jooksukalendris kirjas. Aga kui paljud harrastussportlased on siis asjaomastele inimestele mõeldud kalenderplaanist teadlikud.

Seetõttu uuriski Järva Teataja täpselt kuu enne tänavust rahvajooksu Türi linnavalitsuse humanitaarosakonna juhatajalt, kas ettevalmistustega on üldse algust tehtud.

Temalt seetõttu, et jooksu eeltöö käib külakorda ja korraldusohjad olid Türi linnavalitsuse käes, kes omakorda andis kohustuse Türi Spordiklubide Liidule.

Osakonnajuhataja kinnitas, et kuigi reklaami pole veel tehtud, võib kindel olla, et jooks tuleb. Sest «...numbrid on tellitud ja toimingud jagatud».

Kui mõni aeg hiljem usutlesime maakonna inimesi, kas nad ikka rahvajooksule lähevad, tänas Paide ? Türi jooksu aastatepikkuse kogemusega õpetaja lehetegijaid üritust meelde tuletamast. «Ootan juba ammu, et reklaam ilmuks. Trenni teen sellegipoolest, sest lähen homme SL Õhtulehe rahvajooksule. Olen seal juba püsiklient, nii et number saadetakse suisa koju,» ütles ta.

Niisugust suhtumist oleks oodanud ka Järvamaa jooksu korraldajatelt. Aga jooksuprotokoll rääkis ise enda eest: osalejaid ligi kuuendik vähem kui eelmisel aastal.

Autor: Kaarel Aluoja

Hetkel kuum