Silikaat Grupp rajab Järvele hiiglasliku kaubanduskeskuse

Peeter Raidla 11. oktoober 2001, 00:00

ASi Silikaat Grupp arendusdirektor Vello Lokk ütles, et sel teisipäeval ehitusfirmaga Koger & Partnerid alla kirjutatud lepingu maht on 200 miljonit krooni. Kõik peab valmis olema 11 kuuga ehk järgmise aasta septembris.

Kogu projekti ettevalmistamiseks kulus Loki väitel enam kui aasta. Kusjuures esiotsa tehti koostööd FKSMiga, kes varem oli ehitanud Silikaat Grupi tellimusel Selveri, kuid leping sõlmiti siiski Koger & Partneritega. ?Määravaks sai hind,? kommenteeris Vello Lokk.

Koger & Partnerite juht Andres Koger tõdes, et Eestis on ehitustempo suhteliselt kõrgeks aetud.

?Tähtaegu ei dikteeri mitte ehitaja, vaid tellija vajadused ja turg. Tellija on omakorda seotud panga ja klientidega. Ehitajale esitatavad riskid ja nõudmised on kõrged, kuid me oleme lepingu sõlmimisel kõigega arvestanud,? viitas Andres Koger sanktsioonidele, mis võivad ehitajat oodata juhul, kui objektid tähtajaks ei valmi.?

Plaani järgi tuleb praeguse Selveri ja Aatriumi mööblimaja vahele tuleb uus kahekorruseline hoone kaubanduspinnaga ligi 6000 ruutmeetrit. Teada on juba ka esimese korruse põhirentnikud, + ? Elektroonika ja Koduekstra. Teisel korrusel hakatakse kauplema rõivaste ja jalatsitega.

Nii Selver, uus hoone kui ka Aatrium oma laiendusega on tulevikus kõik omavahel ühendatud galeriidega. Aatrium, millest kujuneb ilmselt Eesti suurim mööblimaja, saab juurde ligi

10 000 ruutmeetrit kaubanduspinda ning sinna pakutakse võimalust oma väljapanekut eksponeerida ka kõigile Eesti oma mööblitootjaile. Vello Loki sõnul toodab Eestis mööblit ligi 30 ettevõtet. Seni on Aatrium pakkunud müügiks valdavalt välisfirmade mööblit.

Laieneb ka praegune Key Ehituskaubamaja, kuhu tuleb juurde ligi 1700 ruutmeetrit kaubanduspinda. Ehitustööd on jagatud kolme järku ning selle käigus läheb lammutamisele mitu kaubahoovis paiknevat amortiseerunud hoonet, kus pinda ligi 2000 ruutmeetrit.

Silikaat Grupi arendusdirektor sõnas, et kogu ehitustegevuse kestel jäävad nii Selver, Aatrium kui ka Key Ehituskaubad ostjatele avatuks.

Vello Lokk avaldas arvamust, et tulevases Järve keskuses ei tohiks kliente nappida. ?Määrav on ikkagi koht, koht ja veel kord koht,? sõnas ta.

Kogu 8 hektari suurune territoorium koos seal asuvate Selveri, Aatriumi ja muude hoonetega kuulub firmadele, mille ainuomanikuks on Vello Kunman ? mees, kes erastas 1994. aastal tolleaegse tootmiskoondise Silikaat tervikvarana.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing