Ülo Toomsalu • 10. oktoober 2001 kell 6:08

Tartu Agro erastamine võib viia riigi kohtusse

Viimase riigimajandi Tartu Agro erastamisekonkurss võib riigile tuua kohtuasjad, sest konkursis kõrvale jäänud osutavad protsessis tehtud seaduserikkumistele, kirjutab Postimees.

Ettevõtja Hilja Valk, kelle sugulaste talu asus Tartu Agro maadel, kaalub riigi kohtusse andmist, sest erastamiskonkurssi välja kuulutades rikkus riik seadusi. Enampakkumise puhul on seaduses lubatud miinimumtähtaeg 14 päeva. Tartu Agro müügikuulutuse ja pakkumiste esitamise tähtaja vahele nõutud aega ei jäänud.

Valk saatis põllumajandusministeeriumile protestikirja, kuid sai vastuseks, et kuna tema poolt ei olnud erastamiskonkursile tulnud nõuetekohast pakkumist, siis ei saa konkurssi tema nõudel tühistada.

?Kes kaitseb inimest, kui ametnik vaatab seadusest mööda ja kõik lähebki nii edasi?? märkis Valk.

Põllumajandusministeeriumi riigivara haldamise büroo peaspetsialist Helje Veer on endiselt seisukohal, et kuna Valk ei esitanud Tartu Agrole pakkumist, siis poleks olnud põhjust tema protesti arvestada, kuigi protsessis rikuti seadust.

Põllumajandusministeeriumi kantsleri vanemabi Indrek Grusdam möönab, et erastamisprotsessis oli seaduste suhtes möödalaskmisi, kuid need olid objektiivset laadi.

Tartu Agro erastamiskonkursil teiseks jäänud E-Piim on samuti kaalunud konkursi vaidlustamist. E-Piima finantsjuhi Taavi Aasa sõnul võiks konkursi vaidlustada päris mitmel põhjusel.

?Asi valmistati ette nii, et võidujooksu tulemused olid ette teada. Kõigega kiirustati selleks, et osalejaid oleks võimalikult vähe, ainult medalid olid juba enne ära jagatud,? ütles Aas.

Ka varem on Tartu Agro erastamiskonkursist osa võtta soovijad vihjanud, et konkurss korraldati riigimajandi Tartu Agro juhtkonna osaühingut Tartland silmas pidades.

Hetkel kuum