Kolmandas kvartalis veeti ümarpuitu välja senisest peaaegu poole vähem

11. oktoober 2001, 08:19

Kolmandas kvartalis veeti läbi Pärnu sadama välja ümarpuitu 198 700 tihumeetrit, mis on märksa vähem kui eelmistel aastatel, kirjutab Pärnu Postimees.

ASi Pärnu Sadam juhatuse esimees Peeter Volkov ütles, et kui muude kaubagruppide osas on sadama kaubakäive normaalsel tasemel, siis paberipuu väljavedu on tunduvalt langenud.

AS Pärnu Sadam kavatses Vana-Pärnus kasutusele võtta seniste kaide kõrval ühe ujuvkai, mis peale- ja mahasõiduteede ehitust ootab, kuid nüüd on see investeering peatatud.

?Ei tasu ju investeerida, kui kaupa on vähemaks jäänud ning olemasolevad kaid laadimisega vabalt toime tulevad,? selgitas Volkov.

Volkovi arvates on üks väljaveo mahtude vähenemise põhjus suvised tormid, mis möllasid rohkem Virumaal.

Tormikahjustuste likvideerimiseks on puidufirmadki oma tegevuse sinna kontsentreerinud. Et see puit jääb Pärnu sadamast kaugele, läheb see välja teistest sadamatest. Samal ajal on tormimurru tõttu meie regioonis raiemahud vähenenud, seletas Volkov.

Pärnu laevatehases stividoritöid tegeva A O juhatuse liige Mati Einman, kes on üksiti ka Jannseni kail opereeriva OÜ Pärnu Stividoride juhatuse liige, tõdes samuti, et ümarpuitu on hakatud vähem välja vedama.

?Kui varem oli ühe kuu väljaveomaht 100 000 tihumeetri ringis, on nüüd kõige kehvema kuuga välja läinud vaid 30 000 tihumeetrit,? ütles Einman.
Keskmine kuu tuleb nüüd tema hinnangul 50 000 tihumeetri kanti. Ümarpuidu laadimise mahud on langenud kõigil kaidel, nentis Einman.

Einman ütles, et tõenäolisem põhjus on paberipuu nõudluse ja hinna langus välisturgudel, mis algas juba teises kvartalis.

Palgi väljaveo vähenemine oli märgatav, kui hakkas kehtima uus käibemaksu maksmise kord, mis lõi jalad alt käibemaksupettusega tegelnud väikefirmadel, rääkis Einman. Käibemaksupetturid on nüüd Einmani hinnangul puiduturult kadunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing