UBS hoiatab Swissairi päästeoperatsioonide eest

11. oktoober 2001, 10:26

Investeerimispank UBS hoiatas investoreid, et ?veitsi pankade katseid päästa pankrotis lennukompaniid Swissair Group õõnestab kapitalipuudus, kirjutab Financial Times.

UBS ja Crediti Suisse on ?veitsi rahvusliku lennufirma päästmise esimeses etapis süstinud eraldi seisvasse Crossiari juba 1,4 miljardit ?veitsi franki (14,8 miljardit krooni).

Pankade plaani järgi peaks kaks kolmandikku Swissairi operatsioonidest üle minema Crossairile.

UBS hoiatas eile, et kokkukukkunud lennufirma ülesupitamine võib neelata veel miljardeid, mille tulemusena Crossairi aktsia langes 10 portsenti.

?veitsi meedia andmetel on Crossairis osaluse omandamisest huvitatud Ühendriikide Texas Pacific Group (TPG). Samas on turuanalüütikud seda informatsiooni nimetanud ennatlikuks, sest TPG ei ole veel teinud mingit pakkumist.

TPG on seni olnud lennundusfirmade ülesupitamisest huvitatud. 1993.aastal investeeris ta edukalt Continental Airlines?i ja on pärast seda investeerinud veel American Westi ja Ryanairi.

Lisaks on TPG olnud huvitatud Euroopa tugevatest kaubamärkidest. Ettevõtte viimaste investeeringute hulka kuuluvad mootorrattatootja Ducati ja ?veitsi jalatsitootja Bally.

TPG keeldus võimalikku lennufirmasse tehtavat investeeringut kommenteerimast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing