Ühispank peibutab Lõvilaenuga uusi kliente eelkõige noorte seast

11. oktoober 2001, 08:04

Ühispank leidis 8protsendilise intressiga Lõvilaenu kaudu hoova noorte klientide ülelöömiseks konkurentidelt - pank müüs tänavu kolmandas kvartalis eluasemelaenutooteid mullusest kaks korda rohkem, kirjutab Postimees.

Ka Hansapanga poolt väljastatud kodulaenude summa kasvas tänavu juulis-augustis-septembris võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga rekordiliselt, ent Ühispanga eluasemelaenuportfelli kasvutempo ületab eralaenude arendusjuhi Triin Messimase kinnitusel panga endagi ootusi.

?Meil on tõepoolest selline kasv - põhjuseks on kaks uut toodet, eluasemelaen noortele ehk Lõvilaen ning Preemialaen,? lausus Messimas.

Preemialaen on elukindlustuse ja laenu kombinatsioon, Lõvilaen tuleb aga noorele kliendile kätte tagatud 8protsendilise intressiga.

Messimase sõnul on eluasemelaenuportfelli kolmanda kvartali kasv panga ajaloos rekordiline. Tema kinnitusel pole noorte klientide äratõmbamine konkurentidelt pangale eesmärk omaette.

?Aga kui tulemus on selline, siis pole see sugugi halb.? Kui konkurentpankade eluasemelaenuportfell ei kasva sama tempokalt kui Ühispanga oma, võib sellest Messimase kinnitusel järeldada mõnede klientide pangavahetust.

Hansapanga eralaenude arendusosakonna juhataja Kersti Arro sõnul on ka Hansapanga poolt kolmandas kvartalis väljastatud kodulaenude maht läbi aegade suurim - 419 miljonit krooni.

?Rekordi põhjuseks on eeskätt juuli, kui müük oli võrreldes juuniga tunduvalt suurem. Varasematel aastatel on toimunud juulis-augustis seoses puhkustega laenude väljastamise osas langus,? selgitas Arro.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing