Välireklaamifirma More Group ostis juurde teise reklaamifirma

11. oktoober 2001, 11:24

Eesti välireklaami firma More Group Estonia ostis transpordireklaami firma Eirtam Reklaam OÜ (kaubamärk Sõidukireklaami Keskus), teatab pressiteade.

Välireklaami firma More Group Estonia OÜ, mis kuulub rahvusvahelisse meediakontserni Clear Channel Communications, esindaja kirjutas teisipäeval alla ostu-müügi lepingule, millega omandas 100% Eirtam Reklaam OÜ osakutest.

Eirtam Reklaam OÜ jätkab tegevust kui More Group Estonia OÜ tütarettevõte ning hakkab kasutama kaubamärki More Group Estonia Sõidukireklaami Keskus (SRK). Jätkatakse tööd sama müügipersonaliga.

Ostu-müügi lepinguga omandab More Group Estonia eksklusiivse õiguse müüa reklaami kuni sajale Tallinna Autobussi Koondise bussile ning vahendada reklaami kuni 160 linnaliini bussile teistes Eesti linnades.

Eirtam Reklaam OÜ endise omaniku Andro Kullerkupu sõnul oli firma ostmisest huvitatud teisigi juriidilisi isikuid, kuid ta eelistas More Group Estoniat, kuna firmal on rahvusvaheline taust ning emafirma kaudu kogemus transpordireklaami haldamiseks. Samuti pidas Andro Kullerkupp oluliseks fakti, et More Group Estonia on kahtlemata selline firma, mis on eesti meediamaastikul ka veel 10 aasta pärast.

Clear Channel Communications on üks suurimaid välimeedia firma maailmas ning on tegev 63 riigis. Mainitud tegevusalade kõrval kuuluvad Clear Channel?ile ka 1170 raadio- ning 17 telejaama Ühendriikides ning osalused 240 raadiojaamas üle maailma. Clear Channel on ka maailma suurim kontsertide korraldaja, kellele kuulub enam kui 100 kontserdipaika üle kogu maailma.

Clear Channel Outdoor, firma välimeedia divisjon, käitab enam kui 750 000 reklaamtulpa, transpordi ja POS reklaampaneeli üle kogu maailma. Firma käive aastal 2000 oli ca 1,8 miljardit dollarit, mille põhjal on tegemist maailma suurima välimeedia firmaga. Adshel on firma street furniture divisjon.

Clear Channel"i aktsiatega kaupleb New York Stock Exchange tähise 'CCU' all. Holdingfirma peakontor asub San Antonios, Texases.

Ajakiri Forbes nimetas Clear Channel?i kasvunäitajate põhjal edukaimaks meediafirmaks ning kirjastajaks aastal 2000.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing