Tõeline publikulemmik

Lauri Jürisoo 12. oktoober 2001, 00:00

Mike Myers on komödiant, kes mängib filmides kahtlaselt harva, umbes kord aastas. Samas võib arvata, et ootused on vaeva väärt: hittideks kujunesid nii ?Wayne?s World?, ?Austin Powers? (eriti selle järg) kui ?Shrek?, aasta seni võimsamaid rahakogujaid ja kriitikute lemmikuid üheskoos. 60 miljonit dollarit maksnud projekt on juba kodumaal inimeste rahakottidest hauganud üle 260 miljoni dollari.

See on täispikk arvutianimatsioon, nii on näitlejad aimatavad kõigest häälte vahendusel. Meeldejäävaimaks kujuneb Eddie Murphy, mitte Mike Myers, ning see ei tohiks kellelegi üllatusena tulla. Esimene tõestas juba filmiga ?Kõik müügiks!?, et (märul)komöödiad pole sugugi ainsad, kus ta end hästi tunneb, ja eriti oskuslik on ta pealelugemise alal (Disney ?Mulan? on ju ta karjääri parimaid töid!).

?Shrek? on sookoll, kes printsessi päästab ja tolle arale, kuid õelale printsile viib. Miks? Sest prints võttis kätte ja küüditas kõiksugu muinasjututegelased tema koduse soo territooriumile ega taha neid sealt minema lubada. Maailma päästmisel mängib rolli kasutegur!

See pole ainult lastele/noortele mõeldud meelelahutus, vaid pakub lusti ka vanemale publikule. Täispikka arvutianimatsiooni on tema lühikese eluea jooksul pidevalt vastandatud imalatele Disney kogu-pere-eepostele, kuna nad üritavad pakkuda huvi teistelegi vanusegruppidele ? väikeseks erandiks vast ?Putukalugu?. Seda loeksin ka põhjuseks, miks arvutianimatsioonid iial läbi ei kuku; halvemini on läinud vaid rõhutatult tõsisel kraamil, nagu ?Zipelgad? ja ?Final Fantasy?.

Trumbiks ongi naljade mitmekesisus. Siin leidub rumalat huumorit, satiiri, viiteid popkultuurile (filmitegijate seas alati popp lähenemine)... Igaüks leiab oma.

?Shrek?
USA 2001
Lavastajad: Andrew Adamson, Vicky Jenson. Hääli loevad: Mike Myers (Shrek), Eddie Murphy (Eesel), Cameron Diaz (Printsess Fiona), John Lithgow (Prints Farquaad) jt.
Kinos Coca-Cola Plaza (MPDE)

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing