Regionaalminister väisas Vinnit

Inno Tähismaa 12. oktoober 2001, 14:34

Regionaalminister Toivo Asmer viibis täna ringsõidul Lääne-Virumaal, Vinni vallas.

Kohtumistel kohalike ettevõtjatega Võhu külas arutati Eesti marja-puuviljakasvatuse toodangu kasutamisvõimalusi, samuti kalakasvatuse, mee tootmise ning metsandusprobleeme. Ringsõidul külastas minister aktsiaseltsi Võhu Vein, kus tutvus Eesti veinitootmisega.

Visiidist kokkuvõtet tehes sõnas Toivo Asmer, et Lääne- Virumaa on ettevõtluse osas Eesti üks kiiremalt arenevaid piirkondi ning nende edu põhjuseks ei ole mitte ainult Lääne-Virumaa soodne asukoht transiidipiirkonnana, vaid eelkõige ettevõtlike inimeste rohkus.

'Kuigi Lääne-Virumaa on saanud suuri välisinvesteeringuid mööbli- ja puidutootmisse, ei ole see Lääne-Virumaa edu põhiliseks mootoriks. Äripäeva poolt hiljuti koostatud Lääne-Viru ettevõtete Top100 näitas, et Lääne-Virumaal on suudetud väga hästi ära kasutada kohalikku tööjõu- ja tooraineressursi. Eriti oluline, et kõige edukamad ettevõtted asuvad Lääne - Virumaal külades, mis ei ole kogu Eesti jaoks sugugi tüüpiline. Arvan , et Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, mille nõukogu esimees ma olen, toetab igati Lääne-Virumaa ettevõtjate algatusi ja arvestab Lääne-Virumaa maapiirkondade ettevõtluse arendamise edukaid kogemusi kogu Eesti ulatuses,' sõnas Toivo Asmer.

Visiidi käigus tutvus regionaalminister ka AS Vinni Spordikompleksiga ning arutas Vinni vallavanema Hannes Metsaga ja Laekvere vallavanema Aarne Laasiga haldusterritoriaalse reformi ja omavalitsuste eelarvete temaatikat.
Regionaalminister Toivo Asmer avaldas heameelt, et koalitsioonipartnerid on asunud toetama tema seisukohta, mida ta on eelarvevaidlustel ka varem kaitsnud, et omavalitsuste toetusfond peab jääma vähemalt 2001 aasta tasemele.

Regionaalministri büroo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing